Ormanı korudu diye ağaçlandırma şefinin başına gelmeyen kalmadı

Kahramanmaraş’ta Orman İşletme Müdürlüğü’nde görevli Tuba K. orman talanına izin vermedi. Müdürleri, tayinle tehdit etti. Tube K. suç duyurusunda bulundu.

Kahramanmaraş Orman Merkez İşletme Müdürlüğü’nde görevli ağaçlandırma şefi Tuba K’nin TOÇ Bir-Sen başkanının iki yakınına 66 dönümlük ağaçlandırma sahasının kiralanmasına izin vermediği için başına gelmeyen kalmadı.

İddiaya göre Tarım Orman Çalışanları Birliği Sendikası (TOÇ Bir- Sen) Başkanı Duran Kömür’ün iki yakını Ertan Çamkömürü ve Ali Çamkömürü, Kazanlıpınar köyünde, 43 dönüm ve 23 dönüm araziyi 49 yıllığına özel ağaçlandırma sahası olarak kiralamak için başvurdu. Kahramanmaraş Orman Merkez İşletme Müdürlüğü’nde görevli ağaçlandırma şefi Tuba K. ve iki görevli bölgeye giderek inceleme yaptı. Görevliler, 20 milyon lira değerindeki arazide yol olmadığını, sebze bahçesi olduğunu ve sulama havuzu bulunduğunu belirleyerek kiralanması için olumsuz rapor verdi.

PEŞKEŞE ENGEL OLDU

Bunun üzerine işletme müdürü Ömer Gökmen’in talimatıyla devletin dozer ve araçları alana giderek sulama havuzunu yıkıp 100 metre ileriye sıfırdan havuz yaptırdı. Ardından da araziye yol açtı. Arazinin rapor için olumlu hale gelmesinin ardından ikinci kez inceleme istendi. Bu kez, Tuba K’nin yanındaki komisyon başkanı değiştirildi. Tekrar bölgede inceleme yapan Tuba K. yine olumsuz görüş verirken yeni görevlendirilen komisyon başkanı ise olumlu görüş bildirdi.

Orman arazilerinin sendika başkanının akrabalarına peşkeş çekilmesine engel olan Tuba K’ye bu kez kurumda mobbingler başladı. Tuba K. bazı kurum müdürleri tarafından tayinle tehdit edilerek özel hayatı ile ilgili iftiralar atıldı. Olay sonrası, genç kadın, mobbing uygulayan ve görevini kötüye kullanan kişiler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Çok Okunanlar

Benzer Haberler
KAÇIRMA

Özgür Özel Buğdaya yüzde 10 zam verenlere, yazıklar olsun”

CHP lideri Özgür Özel, Tekirdağ'da gerçekleşen Buğday Mitingi için...

Gazi Kutlu: Kivide ihracat yüzde 35 azaldı, ithalat yüzde 321 arttı

Bu yılın ilk dört ayında kivi ihracatımız 5,4 bin...

Ozan Gündoğdu: Buğday fiyatını Şikago belirliyor

Buğday üreticileri dertli. Bugün Tekirdağ’da CHP’nin buğday mitingi var....

Akdeniz Meyva Sineği Mücadelesinde gelinen nokta

Adana Valiliğinden Çifçiye Müjde Perşembe günü valimizin başkanlığında tarım...