Tepkilere rağmen vazgeçmiyorlar: Para karşılığı 16 canlıyı öldürtecekler!

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü yine tüm itirazlara rağmen Adıyaman’daki 16 yaban keçisini avlattırmak için ihale düzenleyecek. Müdürlük, ihale kapsamında canlıların katledilmesiyle en az 1,8 milyon TL gelir elde edecek.

Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü, tüm tepkilere rağmen canlıları katlettirmeye devam ediyor.

DKMP Genel Müdürlüğü son olarak Adıyaman’da 16 yaban keçisini avlattırmak için 7 Aralık’ta ihale düzenleneceğini açıkladı. 16 yaban keçisi için düzenlenecek ihale için 1 milyon 837 bin TL muhammen bedel (en düşük bedel) belirlendi. İhalenin 07 Aralık Çarşamba günü saat 10.00’da kapalı teklif usulü ile Valilik binasında düzenleneceği açıklandı.

BÜYÜK ÇOĞUNLUĞU YABANCI AVCILAR

Öte yandan DKMP Genel Müdürlüğü’nün verilerine göre, 2020-2021 av sezonunda av turizmi kapsamında bin 835 hayvan katledildi. Devlet bu katliamdan sadece bir sezonda toplam 26 milyon 857 bin TL gelir elde etti. Para karşılığında avlattırılan canlılar arasında yaban keçisi, yaban domuzu, çengel boynuzlu dağ keçisi, karaca, kızıl geyik, anadolu yaban koyunu ve kızıl geyik de yer alıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Çok Okunanlar

Benzer Haberler
KAÇIRMA

Aylin Öney Tan Evrensel kültür çay

Dünya Çay Günü geliyor. Çay bizim için çok önemli,...

19 Mayıs

Tomurcuk çayın fiyatı belli oldu

ÇAYKUR, beyaz çay üretiminin hammaddesi olan tomurcuk çayın kilogram...

Ticaret Bakanı Bolat duyurdu: 3 defa yakalanan firmalara kapatma cezası geliyor

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, "Fahiş fiyat uygulayan işletmeleri tespit...