Oğuz Demir: Ramazan geldi gelmesine de

0
272

Memleketin masasından sürekli ekmek eksiliyor. Ve başta da dediğim gibi her ne kadar hepimizin gözü kulağı deprem bölgesinde ve aklı seçimde olsa da midelerimizde durum vahim!

Türkiye’nin gündemi deprem ve seçim. Resmi kayıtlara göre elli binin üzerinde yurttaşımızın hayatını kaybetmesine neden olan, on binlerce yurttaşımızı büyük zorluklarla karşı karşıya bırakan bir afetten bahsediyoruz.

Elbette ki birinci gündem bu olmalı.

Öte yandan belki de ülke tarihinin en önemli seçimlerinden birine gidiyoruz. Bir yanda yirmi yılı aşkın süredir devam eden bir iktidar, diğer yanda ise ilk kez o iktidarın değişimine bu kadar yakın olduğumuzu düşündüğümüz bir seçim havası var.

Türkiye’nin demokrasi, hukuk, özgürlükler başta olmak üzere her alanda büyük bir gerileme yaşadığını düşünürsek bu seçim de elbette ki gündemin en başta gelen maddelerinden biri.

Ancak ben bugün biraz daha gerçek gündeme bakmak istiyorum. Müslümanlar için özel bir öneme sahip Ramazan ayına girdiğimiz şu günlerde insanlar elbette yukarıda bahsettiğim gündemi takip ediyorlar. Ancak o gündem maddelerini takip ederken, bir başka meselenin ise tam ortasında hayatta kalmaya çalışıyorlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz