Bülent Arınç’tan ‘Ali Yeşildağ’ çıkışı: İddialar incelenmeli

0
336

Bülent Arınç, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve bakanların yolsuzluk yaptığını iddia eden Ali Yeşildağ’ın iddialarının üzücü olduğunu ama mutlaka incelenmesi gerektiğini söyledi. Arınç, “Gerekli soruşturma ve incelemeyi yapmakla sorumlu olanların bu işi ciddiye almadıklarını veya bu konuların doğru olmadığına inandıklarını düşünüyorum” diye konuştu.

Eski Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Ali Yeşildağ ve Muhammed Yakut gibi isimlerin iktidara yönelik öne sürdüğü iddialara ilişkin yargı ve kolluk kuvvetlerinin “gereğini yapması gerektiğini” söyledi.

Manisa düzenlenen basın toplantısının ardından Gazete Duvar’a konuşan Arınç, “Kamuoyunu meşgul eden bu tür sözler iz bırakabilir. Biz temiz toplum iddiasıyla ortaya çıkmış bir partiyiz. Bunun üzerine gölge düşürecek bir takım olayların mutlaka araştırılması ve sorumluların ortaya çıkarılması gerektiğine inanıyorum” dedi.

“SADECE ÜZÜNTÜ DUYUYORUM”

Gündeme getirilen iddialara ilişkin, “Sayın Cumhurbaşkanımızın veya bir başkasının isimleri karıştırılarak yapılan bu açıklamalara sadece üzüntü duyuyorum” diyen Arınç, “Ama suç iddiası ve isnadında bulunmaları karşısında hem yargı makamlarının hem de kolluk kuvvetlerinin gerekeni yapması doğru olur diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

“DOĞRU OLMAMASINI TEMENNİ EDERİM”

Seçime yaklaşırken YouTube’da yayınlanan videolara dikkat çeken Arınç, bu videoları yayınlayanların “bir kısmının içeriden, bir kısmının da dışarıdan bağlantıları olduğunu” söyledi. Arınç, “Bunların doğruluk derecesini bilmem. Doğru olmamasını da temenni ederim” dedi.

İddialara ilişkin incelemelerin, 14 Mayıs seçimlerine kadar yapılmasının mümkün olmadığını söyleyen eski TBMM Başkanı, “İlgili makamlar gerekli soruşturmayı yapmalıdır, sonuçlarını da kamuoyuna açıklamalıdır. Bunlar seçime kadar olacak şeyler değilse bile, devletin kurumlarının bu konulardaki hassasiyetini her zaman için göstermesini beklerim” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz