600 bin besilik hayvan ithalatında ilk gemi Mersin’e geldi!

Tarım Bakanlığının, 600 bin baş besilik hayvan ithalatı kapsamında ilk gemi Mersin/Taşucu limanına yanaştı. 3 hafta önce Uruguay’dan çıkan gemi dün Mersin/Taşucu limanına gelirken, gemide bulunan 11 bin baş besilik hayvan, tırlara yüklenerek üreticinin işletmelerine taşınmaya başlandı.

TARIMDAN HABER ÖZEL / Gözümüz aydın! Yerli üretimi artıracağız diyerek belirlenen düşük süt fiyatı ile bitirdiğimiz hayvancılığı yeniden canlandırmak için ithal gemiler gelmeye başladı! Tarım Bakanı İbrahim Yumaklı ile ESK Genel Müdür ve bürokratların yakından takip ettiği, 600 bin baş besilik hayvan ithalatıyla ilgili ilk gemi dün Mersin/Taşucu limanına yanaştı.

İTHALATI BİLE ELLERİNE YÜZLERİNE BULAŞTIRDILAR!

Tarım Bakanlığının 600 bin baş besilik hayvan ithalatını özel sektörden alarak Et ve Süt Kurumu üzerinden yapmak istemesi, ithalatta ciddi sıkıntıları beraberinde getirirken, et fiyatlarının da yükselmesine neden olmuştu. Bakanlık, ‘ESK besilik ithalatını yapamayacak’ algısını kırmak için 3 hafta önce Uruguay’dan El Mahmut firması ile anlaşarak Irak için toplanan 11 bin baş besilik hayvanın rica minnet Türkiye’ye getirilmesi için girişimde bulunmuştu.

IRAK İÇİN TOPLANAN 11 BİN BESİLİK HAYVAN RİCA MİNNET TÜRKİYE’YE GETİRİLDİ!

El Mahmut’un Irak için topladığı ancak Bakanlığın girişimleri ile Türkiye’ye getirilen 11 bin baş besilik hayvanı taşıyan gemi dün itibariyle Mersin/Taşucu limanına yanaştı. İthal besilik hayvanlarda üreticilerin işletmelerine götürülmek için tırlara yüklenmeye başlandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Çok Okunanlar

Benzer Haberler
KAÇIRMA

Meteoroloji uyardı: Yağış geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), bugün için Marmara ve Karadeniz...

TMO Genel Müdürü Güldal: Buğday fiyatı maliyetlerin üzerinde belirlendi

Açıklanan buğday alım fiyatı tartışma yaratırken TMO Genel Müdürü...

“Yarının Köyleri” yola İzmir ile devam ediyor

Trendyol ve UNDP iş birliğinde yürütülen “Yarının Köyleri” projesinin ikinci...

Kurbanlığın canlı kilo fiyatı 40 lira birden geriledi

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala, kurbanlık fiyatlarında gerilemeye yaşanıyor....