Van’da sahte içkiden ölenlerin sayısı artıyor

Van’da arkadaş ortamında sahte alkol tükettikten sonra hastaneye kaldırılan 8 kişiden 2’sinin daha hayatını kaybetmesiyle ölenlerin sayısı 4’e çıktı. 4 kişinin tedavisi ise devam ediyor.

Van Emniyet Müdürlüğü ekipleri, il dışından getirilen malzemelerle sahte içki hazırlandığını ve bu sahte içkiden de 8 kişinin içtiğini tespit etti. Tespit edilen 6 kişi Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedaviye alınırken, 2 kişi ise evinde ölü bulunmuştu.

Sahte içki tüketen 2 kişi daha yaşamını yitirdi

Hastanede tedavisi devam eden 6 kişiden 2’si daha yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Böylece sahte içki tüketiminden hayatını kaybedenlerin sayısı 4’e yükseldi. Tedavisi devam eden diğer şahısların ise görme sorunu yaşayabileceği öğrenildi.

Tedavisi devam edenlerin sağlık durumu hakkında açıklamalarda bulunan Acil Tıp Uzmanı Dr. Mehmet Tatlı, Van’da ölümle sonuçlanan ciddi metil alkol zehirlenmelerinin yaşandığını söyledi. Metil alkol zehirlenmelerinin ciddi halk sağlığı sorunu haline geldiğini ifade eden Tatlı,

“Bu konuda dikkatli olunması gerekiyor. Metil alkol, aslında sanayide kullanılan solventlere katılan bir çeşit kimyasal madde. İnsan tüketimi için asla uygun olmayan bir kimyasaldır. Kötü niyetli insanlar kötü maliyetli alkol üretmek için bunu alkollü içeceklerin içine katıyorlar. Bu yüzden insanlarımızın hayatı ciddi manada tehdit altındadır” dedi.

“Görme kaybıyla sonuçlanan klinik tablolar ortaya çıktı”

Alkollü içecek tüketenlerin mutlaka bandrollere dikkat etmeleri gerektiği uyarısında bulunan Dr. Tatlı, “Arkadaş ortamlarında size alkol sunulduğunda içecekseniz şişenin bandrolüne bakın. Dolayısıyla doğru yerlerde alındığına emin olarak için. Van’da ortaya böyle bir tablo çıktı. Arkadaş ortamında içilen alkolden bir kısmı hayatını kaybederken, bir kısmı ise yoğun bakımda hayat mücadelesini sürdürüyor. Görme kaybıyla sonuçlanan klinik tablolar ortaya çıktı. Konu hakkında dikkat edilmesi gerekmektedir” diye konuştu.

Van İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri de, olaya ilişkin soruşturmayı sürdürüyor.

Kaynak: www.gidahatti.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Çok Okunanlar

Benzer Haberler
KAÇIRMA

Özgür Özel Buğdaya yüzde 10 zam verenlere, yazıklar olsun”

CHP lideri Özgür Özel, Tekirdağ'da gerçekleşen Buğday Mitingi için...

Gazi Kutlu: Kivide ihracat yüzde 35 azaldı, ithalat yüzde 321 arttı

Bu yılın ilk dört ayında kivi ihracatımız 5,4 bin...

Ozan Gündoğdu: Buğday fiyatını Şikago belirliyor

Buğday üreticileri dertli. Bugün Tekirdağ’da CHP’nin buğday mitingi var....

Akdeniz Meyva Sineği Mücadelesinde gelinen nokta

Adana Valiliğinden Çifçiye Müjde Perşembe günü valimizin başkanlığında tarım...