Türk tarım firmaları Macfrut ile İtalya’ya çıkarma yaptı

Avrupa’nın en önemli uluslararası yaş meyve-sebze, tarım makinaları ve ekipmanları fuarlarından biri olan Macfrut, 8-10 Mayıs tarihlerinde İtalya’nın Rimini şehrinde yapıldı.

Bin 400’ü aşkın firma, 56 binden fazla profesyonel ziyaretçi, 3 gün boyunca Rimini Expo Center’da, tarım ürünleri tedarik zincirindeki son gelişmeleri ve yenilikleri yerinde inceleme ve yeni iş birliği imkanları yakaladı.

Tarımda son yenilikler ve buluş temalı birçok ürünün sergilendiği ve sunumun yapıldığı etkinliğe, Türkiye’den giden 25 üretici Macfrut’de yoğun ilgi gördü. Rimini’deki fuarda, uluslararası firma yetkilileriyle görüşme ve tarımdaki son gelişmeleri yerinde görme imkanı bulan Türk üreticiler takdir topladı ve Macfrut yetkilileri tarafından gelecek sene için tekrar davet edildi.

Sofralık üzüm bu seneki sempozyum konusuydu

Macfrut 2024’ün bu sene ki sempozyum konusu sofralık üzüm oldu. Dünyanın dört bir yanından gelen akademisyen, uzman ve profesyoneller, 8-9 Mayıs tarihlerinde yapılan sempozyumda, sofralık üzümün tedarik zincirini masaya yatırdı.

Macfrut Fuarı Türkiye temsilcisi, Sancar Consulting Firması Genel Müdürü Adnan Tolga Sancar, Türk firmaların Macfrut etkinliğine gösterdiği ilgiden çok memnun olduklarını söyledi. Sancar, Türk tarımının gelişmesiyle, Avrupa ve dünya pazarlarından aldığı payın her sene artmakta olduğunu memnuniyetle izlediklerini, bunun için Macfrut gibi başarılı bir ticari platformun, Türk firmaların üretim ve ihracatının artmasına son derece fayda sağlayacağına inandığını da sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Çok Okunanlar

Benzer Haberler
KAÇIRMA

Gazi Kutlu: Çay, buğday ve arpa fiyatlarının ardından gözler fındıkta

Kasada para yok iken, faize, garanti yol, köprü, hastane...

Halk borçlanarak karın doyuruyor

İktidar, asgari ücrete ara zam beklentilerine kulak tıkarken borç,...

Çukurova’da Akdeniz meyve sineğine karşı entegre mücadele yürütülüyor

Adana'nın Çukurova ilçesinde popülasyonunun artması beklenen Akdeniz meyve sineği...