Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar duyurdu: “Ziraat Çiftçi” platformu kullanıma açıldı

Ziraat Bankası Tarım Ekosistemi Buluşması programında konuşa Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar, “Ziraat Çiftçi” platformunu bugün kullanıma sunduklarını açıkladı.

https://www.ziraatbank.com.tr/tr/ticari/tarim/ziraat-ciftci-platformu

Ziraat Bankası tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Ziraat Bankası Tarım Ekosistemi Buluşması programı Haliç Kongre Merkezi’nde başladı.

Programın açılışında konuşan Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar, 2021’de tarım bankacılığı konusundaki stratejilerini “tarım ekosisteminin finansmanı” olarak belirlediklerini kaydederek, bankanın 2020-2024 dönemindeki rakamları hakkında bilgi verdi.

Bu dönemde bankayı yaklaşık 5 kat büyüttüklerini dile getiren Çakar, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Aktiflerimizi 943 milyar liradan 4,2 trilyon liraya, nakdi kredilerimizi 569 milyar liradan 2,1 trilyon liraya, öz kaynaklarımızı 93 milyar liradan 359 milyar liraya çıkardık. 18 ülke 120 noktada faaliyet gösteren, ülkemizin en büyük ve global bankası olarak salgın, bölgesel savaşlar, deprem ve global ekonomideki dalgalanmalar gibi pek çok olumsuzluğun yaşandığı bu dönemde bir yandan ülkemizin makroekonomik politikalarına tam destek verirken, bir yandan da topladığımız kaynakları ve Ziraat Bankasının tüm enerjisini başta tarım olmak üzere yatırım, istihdam, imalat, savunma sanayisi, ihracat ve enerji üretimi gibi ‘Türkiye Yüzyılı’ için elzem alanlara yönlendirdik.”

“Tarım kredilerini yaklaşık 6 kat artırarak 480 milyar liraya çıkardık”

Alpaslan Çakar, çiftçilere çözüm odaklı olacaklarının, sürdürülebilir ve ulaşılabilir bir finansman sağlayacaklarının, onlarla güçlü bir iletişim kuracaklarının sözünü verdiklerini anlattı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Çok Okunanlar

Benzer Haberler
KAÇIRMA

Gazi Kutlu: Çay, buğday ve arpa fiyatlarının ardından gözler fındıkta

Kasada para yok iken, faize, garanti yol, köprü, hastane...

Halk borçlanarak karın doyuruyor

İktidar, asgari ücrete ara zam beklentilerine kulak tıkarken borç,...

Çukurova’da Akdeniz meyve sineğine karşı entegre mücadele yürütülüyor

Adana'nın Çukurova ilçesinde popülasyonunun artması beklenen Akdeniz meyve sineği...