Migros’un 30 Yardım Tır’ı Deprem Bölgesine Gitti, 30 Tır Daha Hazırlanıyor

0
373

Migros, İskenderun ve Kahramanmaraş’a kurduğu 2 seyyar mutfak ile bir günde 13 bin kişiye sıcak yemek dağıtımı yaptığını açıkladı. Migros, bölgeye gönderdiği TIR sayısının 30’a ulaştığını ve sanal market üzerinden vatandaşların yaptıkları bağışlarla 30 TIR’ın daha daha hazırlandığını duyurdu.

Migros, İskenderun ve Kahramanmaraş’a kurduğu 2 seyyar mutfak ile bir günde 13 bin kişiye sıcak yemek dağıtımı yaptığını açıkladı. Migros, bölgeye gönderdiği TIR sayısının 30’a ulaştığını ve sanal market üzerinden vatandaşların yaptıkları bağışlarla 30 TIR’ın daha hazırlandığını duyurdu.

Migros, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından afetten etkilenen vatandaşlar için ilk 24 saat içerisinde yardım TIR’larını, akabinde de Migros Sanal Market üzerinden duyarlı vatandaşların yaptıkları bağışları deprem bölgesine ulaştırdığını ve Kızılay koordinasyonunda mağazalarından bedelsiz gıda ve hijyen ürünü dağıtımı yaptığını açıkladı.

Migros’tan bugün yapılan yazılı açıklamada; Ticaret Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Afet Acil Sosyal Yardım’ın himayesinde başlatılan, depremden zarar gören vatandaşların öncelikli ihtiyaç ürünlerinin yer aldığı Deprem Yardımlaşma Seferberliği kapsamında da ürünleri deprem bölgesine ulaştırmaya devam ettiği de kaydedildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz