Meral Akşener: Patates, soğan güle güle Erdoğan

0
440

İYİ Parti lideri Meral Akşener, partisince Edirne’de düzenlen mitingde halka seslendi. Konuşmasında tarım ürünleri ithalatını eleştiren Akşener, “Et ithal, mercimek ithal, buğday ithal, mısır ithal, pirinç ithal, saman ithal, hayvan ithal. Arkadaş ithal etmediğin ne kaldı? Biraz akıl, bilim, hukuk, adalet ithal etsene. Hem onlar bedava” diye konuştu.

Edirne’de düzenlen mitingde halka seslenen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Bugün, Recep Bey çıkmış, ‘Bir soğana, bir patatese beni, liderinizi kurban etmeyin’ diyor.  Patates soğan, güle güle Erdoğan. Patates soğan yiyemeyenler, Sayın Erdoğan’ın iktidarını yiyecekler inşallah” dedi.

“BİR ADAMIN İKİ DUDAĞI ARASINA SIKIŞTIRILMIŞ BİR SİSTEMDEN KURTULMAK İÇİN SEÇİME GİDİYORUZ”

Akşener, şunları söyledi:

“Bir haftada, ‘kitapsız, dinsiz, kafir, PKK’lı, faili meçhulcü’ oldum. Yahu, bir kişiye bu kadar birbirine zıt iftirayı, hakareti, aynı anda atan, söyleyen o kafanın, mantığın ne olduğunu anlayabilene aşk olsun. Biz seçime gidiyoruz. Ucube bir sistemden kurtulmak için seçime gidiyoruz. Tek adam rejiminden, bir adamın iki dudağı arasına sıkıştırılmış bir sistemden kurtulmak için seçime gidiyoruz. Ama bu seçim, bir savaş değil, biz düşman değiliz, burayı şereflendiren sizler, işgal gücü değilsiniz. Siz milletsiniz, bu milletin bir parçasısınız. Siz seçmensiniz. Seçmen hangi parti oy verirse versin velinimettir. Ama biz herhalde, gelecek hafta daha da vahim, daha da berbat şeyler yaşayacağız.

“ASAYİŞTEN SORUMLU BİR ARKADAŞ VAR, KAFAYI TAKTI ERKEK ERKEĞE EVLİLİĞE”

Asayişten sorumlu bir arkadaş var, kafayı taktı erkek erkeğe evliliğe. Nasıl bir ruh hastalığıdır anlamaya çalışıyorum. Sınırlar kevgire dönmüş, Türkiye bir göçmen hendeği, sığınmacı hendeği olmuş, ağabeyin onlarla alakası yok. Biz eğer kazanırsak erkek erkeğe evliliği serbest bırakacakmışız. Hayda, kimsenin aklına gelmez. Daha vahimi var. Bu nasıl bir fantezi dünyası! Erkeklerle hayvanların evlenmesini de serbest bırakacakmışız. Edirne’de, Türkiye’de yaşayan bütün psikiyatristleri, ben bu arkadaşları muayene etmek için göreve çağırıyorum. Biz neyle yönetiliyoruz arkadaşlar?

“PATATES SOĞAN, GÜLE GÜLE ERDOĞAN”

Yaşını başını almış bir arkadaşımız, aynı zamanda başbakanlık yaptı, İstiklal Marşı’nı kâğıttan okuyamadı ama biz işgal güçleriymişiz. Yani burayı şereflendiren sizler, işgal güçlerisiniz. Çünkü muhalefete, Bay Kemal’e bir oy, bir oy da Meral’e vereceksiniz. AK Parti’ye oy verirseniz istiklal mücadelesi yapanlarsınız. Bugün bunların başındaki Recep Bey çıkmış, ‘Bir soğana, bir patatese beni, liderinizi kurban etmeyin’ diyor. Patates soğan, güle güle Erdoğan. Patates soğan yiyemeyenler, Sayın Erdoğan’ın iktidarını yiyecekler inşallah.

“ARKADAŞ İTHAL ETMEDİĞİN NE KALDI? BİRAZ AKIL, BİLİM, HUKUK, ADALET İTHAL ETSENE”

Aldıkları her yanlış karar Türkiye’yi bir yere getirdi. 2002 yılında 50 kuruş veriyordunuz bir Bulgar levası alıyordunuz. 1 liraya 2 leva. Bugün 11 lira veriyorsunuz, 1 leva alıyorsunuz. Edirneliler dün siz gidiyordunuz Bulgaristan’a, bugün Bulgaristan’dakiler geliyor burada alışveriş yapmaya. Elbette alışveriş yapsınlar, itirazım yok ama alım gücünüz gitti. Tarım şehri Edirne, sulama kanallarınız halloldu mu, Ergene temizlendi mi, yok. Türkiye pirincinin yüzde 50’sini siz yetiştiriyorsunuz ama Tarım Kredi marketlerinde Yunan pirinci satılıyor. Kanada’nın mercimeği, Sırbistan’ın eti. Ama Edirne’nin çiftçisi oturup ağlasın. Et ithal, mercimek ithal, buğday ithal, mısır ithal, pirinç ithal, saman ithal, hayvan ithal. Arkadaş ithal etmediğin ne kaldı? Biraz akıl, bilim, hukuk, adalet ithal etsene. Hem onlar bedava.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz