Hem çeyizleri hem de düğün hayalleri enkaz altında kaldı: Çadıra gelin geldim

0
420

Kahramanmaraş merkezli depremlerde çeyizleri yıkılan evlerinin enkazında kalan ve 27 Şubat’ta sade bir nikah töreniyle evlenen çift, kaldıkları çadırda ileride yapacakları düğünün hayalini kuruyor.

Hatay, Kuzeytepe Mahallesi’nde bir restoranda çalışırken tanışan 20 yaşındaki Diyana Koçak ile 27 yaşındaki Serdar Koçak, 18 Ağustos 2022’de nişanlandı.

Çeyizlerini hazırlayan ve düğün için 25 Mart’a gün alan çift, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremlere Hatay’daki evlerinde yakalandı.

Her ikisinin yaşadığı evler depremde yıkılan, çeyizleri enkaz altında kalan çift, nikah tarihlerini 27 Şubat’a çekerek dünyaevine girdi.

Düğün yapamayan ve sade bir nikah töreniyle evlenen çift, kaldıkları çadırda yaşadıkları zorluğu el ele vererek aşmaya çalışıyor.

Diyana Koçak, AA muhabirine, düğün yapma hayalinin yaşadıkları deprem felaketiyle yarım kaldığını anlattı.

Her şeye rağmen sevdiği kişiyle bir arada olmanın mutluluğunu yaşadığını aktaran Koçak, “Birçok şey eksik kalmasına rağmen sevdiğim adamla evlendim. Çadıra gelin geldim. Düğün olmasını, pasta kesilmesini, gelinlik giymeyi isterdim. Tüm kızların olduğu gibi benim de hayalim gelinlik giymekti. Olmadı, kısmetimizde bu varmış” diye konuştu.

Koçak, ilerleyen süreçte gelinlik giyip güzel bir düğün yapmak istediğini belirtti.

27 Şubat’ta sade bir nikah töreniyle evlenen çift, kaldıkları çadırda ileride yapacakları düğünün hayalini kuruyor.

‘Birbirimize sarılarak hayata tutunmaya çalışacağız’

Serdar Koçak da şu anda eşiyle bir restoranda çalıştıklarını ve yeniden ayağa kalkmanın mücadelesini verdiklerini dile getirdi.

Düğün için yaptığı tüm hazırlıkları depremle kaybettiğini aktaran Koçak, şunları anlattı:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz