Bayer, Türkiye’de tarım ürünleri üretimini artırıyor

0
642

Bayer, Türkiye’den gerçekleştirdiği 180 milyon liralık tarım ürünleri ihracını artırmak amacıyla, üretim hacimlerini artırmak için Gebze’deki bitki koruma ürünleri fabrikası ve Mustafakemalpaşa’daki mısır tohumu fabrikasının üretim hacimlerini artırma kararı aldı.

Bayer, Türkiye‘deki tarım ürünleri tesislerinde üretim faaliyetlerini büyüterek mısır tohumu ve bitki koruma ürünleri ihracatını artırmayı planladı. Şirket, Kocaeli Gebze ve Bursa Mustafakemalpaşa‘daki tarım ürünleri tesislerindeki üretimini önemli ölçüde yükseltecek.

Bayer, 1966 yılından bu yana Gebze‘de faaliyet gösteren bitki koruma ürünleri fabrikasının kapasite kullanımını yüzde 50 oranında artırarak üretimini arttırmayı ve yeni dış pazarlara açılmayı ve Türkiye‘den bitki koruma ürünleri ihracatını yükseltmeyi amaçlıyor.

Bayer, 1990 yılından beri Bursa Mustafakemalpaşa‘daki DEKALB mısır tohumu fabrikasının alanını 54 bin metrekareden 87 bin metrekareye genişleterek, kısa ve orta vadede tohum üretim kapasitesinin yüzde 50 artırılması ve böylece hedeflenen bu yatırımla, Türkiye’den Avrupa ve Orta Asya pazarlarına daha fazla tohum tedariki sağlanması amaçlanmaktadır.

“2022’de Türkiye’den 180 milyon TL’lik ihracat gerçekleştirdik”

Konuya ilişkin açıklama yapa Bayer Tarım Ürünleri Türkiye Ülke Müdürü Onur Çamili, “Türkiye Bayer açısından çok önemli bir tarım ülkesi. Buradaki üretim tesislerimiz küresel düzeyde teknolojiye ve çevresel standartlara sahip. Türkiye’deki tarım ürünleri fabrikalarımızı büyüterek hem ülkemizdeki varlığımızı güçlendirecek hem de buradan yaptığımız ihracatı yükselteceğiz. 2022 yılında Türkiye’den toplamda 180 milyon TL’lik tarım ürünleri ihracatı gerçekleştirdik. Bu rakamı daha yukarı taşıyarak, Türkiye’nin bölgesel üretim üssü olma hedefine katkımızı da pekiştirmek istiyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz