Sıfır derece soğukta et kuyruğu

0
405

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Başkent Mobil Market’ aracılığıyla satılan ucuz et, ülkemizdeki derin yoksulluğu bir kez daha ortaya koydu.

Vatandaşların alım gücünün düşmesi nedeniyle, ayda yılda bir et yiyebilmek için uzun kuyruklar oluşturulmaya başlandı. Ankara Büyükşehir Belediyesinin Başkent Mobil Marketi önünde de et kuyrukları yaşandı. Sıhhiye Abdi İpekçi Parkı’na kurulan Başkent Mobil Market önündeki et kuyruğu, yoksulluğu bir kez daha gözler önüne serdi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlarının zorlu ekonomik koşullarını hafifletmek için yeni bir uygulama başlattı. Başkent Market ve Başkent Büfelerinin ardından, ‘Başkent Mobil Market’ de Ankaralılarla buluştu. Başkent Mobil Market ve Başkent Market’lerde, yüzde yüz yerli besi hayvanlarından elde edilen et, kıyma ve tavuk ürünleri dün itibarıyla uygun fiyatlarla satışa sunuldu. Başkent Mobil Market, Sıhhiye’de başlayan ilk hizmet noktası olarak, Ramazan ayı sonuna kadar 25 ilçede uygun fiyatlı et satışı yapmaya başladı.

15 FARKLI ÜRÜN SATILACAK

Kar yağışı altında, dereceler 0’ı gösterirken; genç, yaşlı yüzlerce Ankaralı ucuz et alabilmek için sıraya girdi. Zincir marketlerde ve kasaplarda kilogramı 180 liraya satılan kıyma, Başkent Mobil Market’te 139.5 liraya, piyasada 190 liradan satılan kuşbaşı ise Başkent Mobil Market’te 149.5 liraya satılıyor. Vatandaşlar, Başkent Mobil Market‘te her biri için 2 kilogram satın alma kotasına sahip olacak. Ankaranın belirlenen semtleri ile 25 ilçesinin tamamında, 10.00 ile 17.00 saatleri arasında, uygun fiyatlı kırmızı et ve beyaz et satışı yapacak.

25 İLÇEDE SATIŞ YAPILACAK

Kasaplarda kilogramı 180 liradan satılan kıyma, Başkent Mobil Market’te 139.5 liraya, 190 liraya satılan kuşbaşı ise 149.5 liraya satılıyor. Mobil Market Ankara’nın belirlenen semtleri ile 25 ilçenin tamamında kırmızı ve beyaz et satışı yapacak.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz