Arslan Bulut: Soğan’ın gücü adına…

0
306

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Ankara’da bir iftar programında “Biz TOGG diyoruz adamlar soğan diyor. Biz TCG Anadolu diyoruz, adamlar sarımsak diyor” diye bir durum tespiti yaptı… 

Tabii, “Sözüm bağlamından koparılmış” denilmesin diye konuşmanın ilgili bölümünü olduğu gibi vermek gerekir:

“Sayın Cumhurbaşkanımızın şöyle faaliyetlerine bir bakın. Her gün bir yerde bir açılış… Burada Gar’da Ankara Metrosu’nun açılışı yapıldı. Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da Başakşehir-Çam Sakura Metrosu’nun açılışı yapıldı. Hemen ertesi günü Tuzla’da TCG Anadolu Gemisi, dünyanın en önemli İHA ve SİHA’ları olan uçak gemisi hizmete alındı. Her gün bir açılışla devam ediyor.

Biz TOGG diyoruz adamlar soğan diyor. Biz TCG Anadolu diyoruz, adamlar sarımsak diyor. Biz Türkiye için metroları, hızlı trenleri konuşuyoruz. Onlar masada nasıl oturacaklarını, listelerde kimin nereden aday göstereceklerini konuşuyor. Biz Türkiye’nin önünü, Türkiye Yüzyılı vizyonunu yüklenecek 600 tane adayımızı, böyle kapı gibi adayımızı, zımba gibi adayımızı çıkartıyoruz. Onlar kendi aralarındaki adaylarının ne şekilde CHP listelerinden bölüştürüleceğinin hesabını yapıyorlar.”

***

Numan Kurtulmuş, bu sözlerle aslında bütün seçimlerde halkın kararını ekonomik durumun belirlediğini görmezden gelmiş oluyor. Tabii TCG Anadolu gemisi, İHA ve SİHA gemisi olarak kullanılabilir. Hangi fabrikada üretildiğini görmesek de bilmesek de bir marka olarak TOGG, iş görebilir… Sayın Kurtulmuş’u iftarda dinleyen vatandaşların ekonomik durumu, TOGG almaya müsait midir değil midir bilemem ama soğanın 30 lira olduğu bir ülkede muhalefetin bundan bahsetmesinden doğal ne olabilir?

Soğan fiyatı deyip geçmeyin. Ülke ekonomisinin en önemli göstergesidir. Çünkü soğan, Türk mutfağının temelidir. Genelde bütün yemekler soğan kavurmayla başlar… Soğansız yemek yok gibidir… Soğan 30 lira olunca, üzerine koyacağınız diğer yemek malzemelerinin fiyatı da yerinde durmuyor elbette… Kıymanın fiyatı 300 lira…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz