TZOB’da kardeş nepotizmi! Şemsi Bayraktar 20 yıldır bırakmadığı koltuğu kardeşine mi hazırlıyor?

0
411

Çiftçinin en önemli meslek kuruluşu olan Türkiye Ziraat Odaları Birliği, Şemsi Bayraktar’ın resmen aile çiftliğine döndü. Şemsi Bayraktar, antidemokratik seçim sisteminden dolayı 6 dönemdir rakipsiz TZOB Başkanı seçilirken, hafta sonu yapılan 28’nci genel kurulda kardeşi Akyazı Ziraat Odası Başkanı Ali Şener Bayraktar’ı da yönetim kuruluna birinci yedekten seçtirdiği ortaya çıktı.

Çiftçinin en önemli meslek kuruluşu olan Türkiye Ziraat Odaları Birliği, Şemsi Bayraktar’ın resmen aile çiftliğine döndü. Şemsi Bayraktar, antidemokratik seçim sisteminden dolayı 6 dönemdir rakipsiz TZOB Başkanı seçilirken, hafta sonu yapılan 28’nci genel kurulda büyük bir skandal daha ortaya çıktı.

ÇİFTÇİDEN SAKLANAN LİSTEYE TARIMDAN HABER ULAŞTI!

20 yıldır aralıksız TZOB Başkanlığını yapan Şemsi Bayraktar, hafta sonu yapılan genel kurulda kardeşi Akyazı Ziraat Odası Başkanı Ali Şener Bayraktar’ı da yedek listeden seçtirdi. Çiftçiden sır gibi saklanan Yönetim Kurulu yedek üye listesine Tarımdan Haber ulaşırken, Bayraktar’ın yerine kardeşini hazırladığı iddiaları gündeme geldi. 

ali şener bayraktar foto

İKİNCİ SIRA YEDEKTEKİ KARDEŞİNİ BİRİNCİ SIRA YEDEKTEN SEÇTİRDİ!

Şemsi Bayraktar, kardeşi Ali Şener Bayraktar’ı Yönetim Kurulu ikinci sıra yedeğe yazarken, birinci sıra yedeğe Gölbaşı Ziraat Odası Başkanı Sadullah Karaaslan’ı yazmıştı. Ancak seçimlerde oy kullanan 316 delegenin, Yönetim Kurulu birinci sıra yedekteki Sadullah Karaaslan’ın üzerini çizerek Ali Şener Bayraktar’ı birinci sıra yedekten seçmesi dikkat çekti. Bunun da Şemsi Bayraktar’ın önceden planladığı bir taktik olduğuna dikkat çekiliyor.

bayraktar yeni

TÜİK’İN GIDA ENFLASYONU SPİKERLİĞİNİ YAPARAK GÜNDEMDE KALIYOR!

Türkiye’de çiftçinin hiçbir sorununa çözüm üretemeyen sadece aylık TÜİK’in gıda enflasyonu spikerliği ile medyada yer bulabilen TZOB’un antidemokratik seçim sisteminden dolayı yıllardır Şemsi Bayraktar’ın insafına terk edilmesi dikkat çekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz