CHP’den buğday taban fiyatı açıklaması! Öztrak: Fark primi ile birlikte buğday fiyatı 13 liranın altında olmamalı!

0
411

Çiftçi dört gözle buğday taban fiyatının açıklanmasını beklerken, CHP’den 2023 buğday taban fiyatı ile ilgili önemli bir açıklama geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti sözcüsü Faik Öztrak, hasadın başlamasına rağmen buğday taban fiyatının açıklanmamasına tepki göstererek, “Çiftçimiz ürününü zararına tüccara satmak zorunda kalıyor” dedi. Öztrak, buğday taban fiyatının en düşük kaç lira olması gerektiğini de açıkladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Faik Öztrak, bugün bir basın toplantısı düzenledi. Öztrak, basın toplantısında tarımda uygulanan ithalatçı politikaları eleştirdi. Buğday taban fiyatının açıklanmamasını da eleştiren Öztrak, “Adana’da hasat başladı ama ortada fiyat yok” dedi.

BUĞDAY TABAN FİYATI AÇIKLANMADIĞI İÇİN ÇİFTÇİ ÜRÜNÜNÜ ZARARINA TÜCCARA SATIYOR!

Buğday taban fiyatı açıklanmadığı için çiftçinin ürününü zararına tüccara satmak zorunda kaldığını dile getiren CHP Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Faik Öztrak, “Seçim filan demeyin buğday fiyatını biran evvel ilan edin” çağrısında bulundu.

BUĞDAY TABAN FİYATINI AÇIKLADI

Buğday taban fiyatının kaç lira olması gerektiği konusunda da konuşan Öztrak, “Buğday fiyatı 11.5 liranın, fark primi de 1.5 liranın altına düşmemeli” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz