Türkiye Kasaplar Federasyonu: Et ürünlerinde cazibe merkezi olacağız

0
1775

Türkiye Kasaplar Federasyonu Genel Başkan Başdanışmanı ve Mersin Kasaplar Odası Başkanı Erdal Pekmez, son dönemlerde artan et fiyatları ve hayvan sayılarının azalmasını önlemeye yönelik çalışmalara başladıklarını söyledi.

Projelerin hayata geçirilmesi için destek beklediklerini de kaydeden Pekmez, “Planladığımız 2 proje ile Mersin’i et ürünleri konusunda cazibe merkezi yapmayı hedefliyoruz” dedi.

Kırmızı ette yaşanan fiyat artışlarının önüne geçmek amacıyla ilk olarak ‘Mersin Uluslararası Et Borsası projesi’ çalışmalarına başladıklarını ifade eden Pekmez, bu proje kapsamında Mersin Ticaret Borsası ve Mersin Kasaplar Odası arasında bir mutabakat sağlandığını ve görüşmelerin devam ettiğini söyledi.

Uluslararası ticaret merkezi olan Mersin’e, Avrupa Birliği standartlarında modern ve teknolojik altyapısıyla, sağlık ve hijyen kurallarına uygun bir tesis kazandırmak istediklerini aktaran Pekmez “Et ürünlerinde faaliyet gösteren uluslararası alıcı ve satıcı şirketlerini bir araya getirmeyi planlıyoruz. Lojistiği, limanı ve coğrafi konumu göz önüne alındığında Mersin’in en uygun şehir olduğunu görüyoruz” diye belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz