TMO’nun hububat satış fiyatı piyasaları etkilemedi! Güncel buğday, arpa ve mısır fiyatları…

TMO’nun Mayıs ayı hububat satış fiyatları Ticaret Borsalarındaki buğday, arpa ve mısır fiyatını etkilemedi. Ticaret Borsalarında hububat fiyatları bir önceki haftanın fiyatıyla işlem görmeye devam etti. TMO ekmeklik buğday satış fiyatını tonda 450 lira artırarak 10250 TL/tona çıkarırken, Ticaret Borsalarında ekmeklik buğdayın haftalık ortalama fiyatı 9200 TL/ton oldu. Arpa fiyatı da TMO’nun satış fiyatının üstünde işlem görmeye devam etti.

Ticaret Borsalarında hububat fiyatlarında, TMO’nun satış fiyatını artırmasına rağmen bir değişiklik olmadı. Buğday, arpa ve mısır fiyatları bir önceki hafta fiyatından işlem görmeye devam etti. Ticaret Borsalarında geçtiğimiz hafta ekmeklik buğday 9200 TL/ton, makarnalık buğday 11100 TL/ton, arpa 8140 TL/ton ve mısır 7860 TL/tondan işlem gördü.

Bilindiği üzere TMO, geçtiğimiz hafta Mayıs ayı hububat satış fiyatlarını açıklamıştı. Açıklanan Mayıs ayı satış fiyatlarında ekmeklik buğday fiyatında 450 TL, makarnalık buğday fiyatında 300 TL, mısır fiyatında 660 TL artışa giderken, arpa fiyatında bir artış yapılmamıştı.

PİYASADA ARPA FİYATI TMO’NUN SATIŞ FİYATININ ÜSTÜNDE İŞLEM GÖRMEYE DEVAM ETTİ

TMO, Mayıs ayı arpa satış fiyatını 7925 TL/ton olarak açıklarken, geçtiğimiz hafta Ticaret Borsalarında arpa fiyatı TMO’nun satış fiyatının üstünde işlem görmeye devam etti. Ticaret Borsalarında arpanın haftalık ortalama fiyatı 8140 TL/ton oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Çok Okunanlar

Benzer Haberler
KAÇIRMA

Aylin Öney Tan Evrensel kültür çay

Dünya Çay Günü geliyor. Çay bizim için çok önemli,...

19 Mayıs

Tomurcuk çayın fiyatı belli oldu

ÇAYKUR, beyaz çay üretiminin hammaddesi olan tomurcuk çayın kilogram...

Ticaret Bakanı Bolat duyurdu: 3 defa yakalanan firmalara kapatma cezası geliyor

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, "Fahiş fiyat uygulayan işletmeleri tespit...