TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal: Yeni hasat dönemi hazırlıklarına şimdiden başladık!

TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal, 2024 hasat sezonuna kısa bir zaman kaldığını belirterek, “Biz TMO olarak hazırlıklarımıza şimdiden başladık. Üreticilerimizle birlikte, personelimizin özverili çalışmalarıyla bu yıl da güzel işler başaracağımıza şüphem yok” dedi.

TMO Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Ahmet Güldal, Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Eksper ve Muhasebe Kursu”nda göreve yeni başlayan personelle bir araya geldi.

Eğitime katılan personellere TMO’nun görev alanlarıyla ilgili bilgiler aktaran Güldal, “1938 yılında bir devlet şirketi olarak kurulan TMO, ülkemizin en köklü kamu iktisadi teşebbüslerinden biridir. Kurumumuz, geçmiş yıllardan bu yana hem arz eksikliği hem de arz fazlalığı yaşanan birçok ürünle ilgili faaliyetlerini yürütmüştür.

Bu çerçevede başta hububat olmak üzere bakliyat, haşhaş ve görevlendirildiği diğer ürünlerle alakalı olarak hem üreticiyi hem de tüketiciyi koruyacak şekilde piyasa istikrarını sağlamaktayız.

Fiyatlar üreticilerimizin lehine oluştuğu takdirde herhangi bir müdahalede bulunmamıza gerek yok. Örneğin fiyatlar, rekoltenin de azlığına bağlı olarak üretici lehine gerçekleştiğinden bu sene kuru üzüm alımıyla ilgili görevlendirilmedik.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Çok Okunanlar

Benzer Haberler
KAÇIRMA

TMO 27 bin ton fındığı ihaleyle satacak! İşte fiyatı…

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), stoklarında bulunan 2023 yılı mahsulü...

Gıda güvencesi için ciddi tehdit: Topraktaki potasyumun tükenmes

Toprakta potasyum eksikliği, besicilik ve tarım için büyük bir...

Meteoroloji yeni hava durumu raporunu yayımladı! Bakan Özhaseki’den uyarı

Meteoroloji yeni hava durumu tahmin raporunu yayımladı. Hava sıcaklıklarının...

USK’den çiğ süt fiyatı kararı

Ulusal Süt Konseyi (USK), çiğ süt tavsiye fiyatını üreticinin...