TikTok yemek dünyasında: İlginç tarifler, lezzetli yemekler, usta şefler

TikTok’un yaratıcı dünyasında birbirinden ilginç kategoriler her geçen gün ön plana çıkmaya ve çeşitlenmeye devam ediyor. Bu kategorilerden birisi de yemek kategorisi. TikTok’ta yemek kategorisindeki içerikler her gün artarak çoğalıyor. Sadece 2021 yılında Türkiye özelinde yeme-içme kategorisindeki içerik tüketimi yüzde 115 arttı.

TikTok kullanıcıları iştah kabartan yeni tarifleri keşfedebiliyor, bu tarifleri kendi damak zevklerine göre uyarlayarak yeni tarifler ortaya çıkarıyor ve TikTok topluluğuyla paylaşıyor. Yemek alanında öne çıkan TikTok hesaplarını sizin için derledik. Farklı mekanlar keşfetmeyi ve yeni tarifler denemeyi seviyorsanız bu içerik üreticileri tam size göre;

1. @ormanlezzetleri

        Orman Lezzetleri

“Ateşin ve suyun bulunduğu her yer bizim için mutfak sayılır” sloganıyla yola çıkan Orman Lezzetleri, 1.2 milyon takipçisiyle doğada bir araya getirdiği menüleri paylaşıyor. Tariflerin yapımının en doğal halini TikTok sayfasına taşıyan içerik üreticisi böylece, zor koşullarda nasıl yemek yapıldığını aşamalı olarak gösteriyor. Eğer bir gün karnınız guruldarken yanınızda yalnızca çakı ve çakmak olursa hangi adrese gitmeniz gerektiğini biliyorsunuz.

2. @emrekaanerdogan

      Emre Kaan Erdoğan

Genellikle videolarına “Ne kadar kolay oluğunu biliyor musunuz?” diye başlayan @emrekaanerdogan’ın pratik tarifler ve profesyonel çekimleri sayesinde mutfakta kendinizi adım adım geliştirebilirsiniz. İşinize yarayan tariflerle birlikte püf noktalarını aktararak ilginç mutfak tüyolarını takipçileriyle paylaşıyor. 124 bin beğeni ile sevilen yemek kategorisi içerik üreticilerinden.

      Merve Nur Ekmekçi

Arkadaşlarıyla beraber çeşitli mekanları deneyimlemeye çıkan @mervenem beğendiği ve beğenmediği lezzetleri paylaşıyor ve puanlıyor. Gitmeyi planladığınız ilgi çeken mekanlara sizden önce giderek yeni mekanları keşfetmemize yardımcı oluyor. Merve’nin paylaşımlarını takip ederek, o mekanı listenizden silebilir ya da arkadaşlarınızla acil bir buluşma planı ayarlayabilirsiniz. Dilerseniz de videoları aracılığıyla ne yemek istediğinize karar verebilir, açılan yeni mekanları takipte kalabilirsiniz.

4. @birkaptazelik

        Ece İldan

Kullanıcı adı gibi taze ve temiz tarifler üreten Ece, TikTok kullanıcılarını sağlıklı tariflerle buluşturuyor. Çoğunlukla rafine şekersiz ve fit tarifler üreten içerik üreticisi, böylelikle bizleri daha sağlıklı bir yaşama teşvik etmiş oluyor. Birçok bilinen tarifin daha az işlenmiş versiyonunu bizlere tanıtarak seçenek sunuyor, artık hangi halini pişireceğiniz sizlere kalmış durumda.

5. @cakallezzetler

       Çakal Lezzetler

TikTok’ta kısa ve “çakal” tarifler üreten bu ekibin videolarını izleyerek leziz yemekler yapmanız mümkün. Akıcı ve hızlı anlatımlarıyla hem vaktinizi almadan hem de uygun fiyatlı alternatiflerle dilediğiniz menüyü ortaya çıkarmanıza olanak sağlıyorlar. Bunu için yapmanız gereken tek şey onları takip eden 248 bin kişiye katılmak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Çok Okunanlar

Benzer Haberler
KAÇIRMA

Türk lezzetlerini ABD’de tanıtan Turkish Tastes’e Amerikalı şeflerden büyük ödül

ABD’li şefler Türk lezzetlerine akın etti Türk gıda ürünlerinin ABD...

EİB ve İTG Türk tarımının gelişimi için ortak lobi yapacak

Türkiye’de yıllık 7,5 milyar dolarlık tarım ürünleri ihracatıyla Türkiye...

2024 yılı fındık rekoltesi açıklandı: Fiyat ne olacak?

Ulusal Fındık Konseyi Başkanı Hamza Bölük, 2024 fındık rekoltesini...

Resmi Gazete’de yayımlandı: Elektronik alkol takip sistemi devrede

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, sahte alkol kaynaklı...