Sadettin İnan: Buğday alım fiyatı kaç lira açıklanacak? İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önündeki iki fiyat!

0
699

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimleri kazanabilmek için toplumun her kesimine yönelik açıklamalarda bulunurken, çiftçinin en önemli ürünü olan buğday alım fiyatlarına yönelik bir açıklama yapmaması dikkat çekiyor.

Kamu işçilerine yapılan yüzde 45’lik zammın ardından gözler bugün yine hububat fiyatlarına çevrilirken, hububat alım fiyatlarının bilinçli olarak özellikle son günlere bırakıldığı kaydediliyor.

Süt ve besilik hayvan üreticisinin tepkisini bilen hükümet, bitkisel üretim tarafında en azından buğday üreticisinin gönlünü kazanmak için seçimin hemen öncesinde açıklayacağı bir fiyatla seçime gitme planı yapıyor.

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından buğday alım fiyatları ile ilgili olarak 2-3 farklı senaryoda fiyat çalışması yapılırken, bu çalışmalar Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulmuş durumda.

Bakanlık kaynaklarından aldığımız bilgiye göre de 2 farklı fiyat ön plana çıkıyor.

Bu iki fiyatın arasında da tonda bin lira fark bulunuyor. Bu fiyatlardan hangisinin açıklanacağını da anket sonuçları belirleyecek.

Diğer yandan muhalefet tarafında da hububat alım fiyatlarına yönelik bir sessizlik hakim. Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, buğday alım fiyatları ile ilgili iyi bir fiyat açıklayacağı kaydedilirken, hiçbir fiyat paylaşımı yapılmıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz