Rekabet Kurumu artan kırmızı et fiyatları üzerine harekete geçti

0
408

Rekabet Kurumu, Ramazan Bayramı öncesi kırmızı et fiyatlarında fiyat artışı ya da arz kısıtlanması olup olmadığının tespiti için araştırma başlattı.

Rekabet Kurumu, son günlerde kırmızı et sektöründe yaşanan fiyat artışlarını takibe aldı. Kurum uzmanları kırmızı et piyasasına yönelik inceleme ve gözlem çalışması yürütmeye başladı.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre; uzmanlar, piyasada faaliyet gösteren büyük besiciler ile büyük kırmızı et alım-satım merkezlerinde inceleme gerçekleştiriyor. Bu kapsamda büyük besicilerin olduğu Kırşehir, Polatlı, İstanbul ve Sakarya gibi yerlerde incelemelerde bulunuluyor.

Kurum uzmanları, sektör paydaşları, sivil toplum kuruluşları ve özel sektör temsilcilerinin yanı sıra ilgili regülasyon kuruluşlarından da bilgi talebinde bulundu.

Ön inceleme çerçevesinde Ramazan Bayramı öncesinde spekülatif fiyat artışı ya da arz kısıtlanması olup olmadığı araştırılıyor. Böylece besi hayvanlarının, fiyat artışı beklentisiyle, kesimlerinin bilerek geciktirilip geciktirilmediğinin tespit edilmesi amaçlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz