Ramazan’da at eşek eti skandalı! Tarım Bakanlığı yakaladı ancak ifşa etmedi!

Sakarya’da büyük bir skandal! Ramazan ayı boyunca insanlara at ve eşek eti yedirmişler! At eşek eti skandalı, Tarım Bakanlığının yaptığı denetimlerde ortaya çıktı. Bakanlık vatandaşa at eşek eti yediren firmalara ceza kesti ancak ifşa etmedi. Sakarya Köfteciler Odası, at eşek eti yediren firmaların biran önce ifşa edilmesini isterken, Tarım Bakanlığının hileli üretim yapan firmalarla ilgili ifşayı 2 yıldır yapmaması dikkat çekiyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı, hileli gıda üreten firmalarla ilgili taklit ve tağşiş listesini 2 yıldır yayınlamayarak tarihe geçerken, diğer taraftan yapılan gıda denetimlerin etkinliği de sorgulanmaya başlandı. Gıda denetimlerin sonucunda tespit edilen hileli üretimlerle ilgili taklit ve tağşiş listesi yayınlanarak, bu firmaların ifşa edilmesi gerekiyor. Ancak Tarım Bakanlığı taklit ve tağşiş listesini 2 yıldır yayınlamayarak, hileli üretim yapan firmaları dolaylı yoldan korumaya alması dikkat çekiyor.

Taklit ve tağşiş listesinin yayınlanmasının ne kadar önemli olduğu, Sakarya’da yaşanan at eşek eti skandalı ile bir kez daha anlaşıldı.  Tarım ve Orman Bakanlığınca yapılan denetimlerde Ramazan ayı boyunca Sakarya’da bazı firmaların vatandaşa at eşek yedirdiği ortaya çıktı.

SUCUK VE 4 LOKANTADA AT EŞEK ETİ TESPİT EDİLDİ

Yapılan incelemeler neticesinde şehirde sucuk üretimi yapan bir firmanın üretim yeri ve satış ofisinde, bir et firmasının satış ofisinde ve 4 lokantadan alınan numunelerde at ve eşek eti tespit edildi.

2 üretim ve satış firması ile 4 lokantaya en üst sınırdan cezai işlem uygulanırken, haklarında Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu.

Sakarya’da Ramazan ayında iki firmanın üretim ve satış yerleri ile 4 lokantada at ve eşek eti tespit edilmesi üzerine işletmelere en üst sınırdan cezai işlem uygulandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Çok Okunanlar

Benzer Haberler
KAÇIRMA

Meteoroloji’den gök gürültülü sağanak uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 20 Mayıs hava durumu raporunu paylaştı....

Dr. Feyza Bayraktar: Yeme bozuklukları

Yeme bozuklukları, kökeni psikolojik sebeplere dayanan yeme tutum ve...

Ekmek fiyatlarını etkileyecek! Buğday fiyatlarına dair tahminler belli oldu

Türkiye'de yeni sezonda buğday arzıyla ilgili sıkıntı beklenmiyor. Hububat...

Didem Eryar Ünlü: “İklimi değil, ticareti koruma kanunu’’

İklimi korumaya ve adil dönüşüme ilişkin bölümleri muğlak olan...