Poyraz, Çavuşoğlu’ndan ‘Çiftçi akrabalarım terörist değil’ açıklaması bekliyor

Uğur Poyraz, Altan Sancar’ın sorularını yanıtladı
Uğur Poyraz, Altan Sancar’ın sorularını yanıtladı

İYİ Parti Genel Sekreteri ve Antalya milletvekili adayı Uğur Poyraz, partisinin siyasette konumlandığı noktayı, “Yeteri kadar muhafazakâr, yeteri kadar demokrat, yeteri kadar milliyetçi” diye tanımladı.

Poyraz, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yaş meyve sebze üreticilerine terörist muamelesi yaptığı belirterek, Antalya’dan aday olan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na seslendi: “Bütün ailesi ve akrabaları örtülü tarımla iştigal ediyor. Antalyalıların, işçilerimizin, tarım üreticilerimizin terörist olmadığına ilişkin çıkıp iki kelam etmeniz gerekiyordu.”

Antalya Atatürk Parkı’nda görüştüğümüz Poyraz, ‘turizmin başkenti’nde yaşanan temel sorunları, özellikle tarımla uğraşan yurttaşların karşı karşıya oldukları problemleri, iktidar kanadından 14 Mayıs seçimlerine ilişkin gelen açıklamaları ve İYİ Parti’nin siyasetteki yerini değerlendirdi. İşte Poyraz’ın sorularımıza yanıtları:

Siyaseti ve İYİ Parti’yi yakından takip edenler sizin Ankara’dan aday olmanızı bekliyordu. Neden Antalya’dasınız?

Sayın Genel Başkan, Antalya’dan 1. sırada aday olmam kararını verdi. Sayın Meral Akşener hem siyasi tecrübesini hem de siyasi vizyonunu örnek aldığım ve bugün siyasette olma noktasında beni motive eden isim. Akşener ve kurduğu İYİ Parti, bugüne kadar aktif siyasette bulunmayıp da bugün kendileriyle birlikte aktif siyasete girmemin yolbaşçısı. Bu anlamda benim motivasyon ve ilham kaynağım olan Meral Akşener; bir anlamda da kendi bonservisimi teslim etmiş olduğum tek kişi. Bu nedenle bugün Antalya’dayım, burada partimiz ve ülkemiz için çalışıyorum. Benim kendime dair görüşlerim objektiflikten uzak olabilir. Sanıyorum sayın genel başkanımızın bende gördüğü ya da benimle tanımladığı bir durumla alakalı. Zira kendisinin olayları değerlendirmesi çok objektiftir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Çok Okunanlar

Benzer Haberler
KAÇIRMA

Türk-İş açıkladı… Yoksulluk sınırı 50 bin lirayı aştı! Bekâr bir çalışanın aylık ‘yaşama maliyeti’ yeni asgari ücretin üstünde

TÜRK-İŞ'in şubat ayına ilişkin açlık ve yoksulluk sınırı araştırmasına...

Hakan Yüksel: Tarımda yüksek teknoloji ve makineleşme!

Tarım sektörü, gıda güvenliği, kırsal kalkınma ve çevre gibi...

İdil Çimrin: Çay saatine lezzet katın

İdilika'nın Mutfağı'nda bugün nefis çay saati lezzetleri var... Bugünlük...

Ziraat Bankası’nda usulsüzlük zinciri: Ziraat yöneticisinden kendi şirketine kredi

Ziraat Katılım Bankası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Fikrettin Aksu’nun,...