Mehdi Eker: Ali Yeşildağ’ı tanımıyorum

0
466

Eski Tarım Bakanı, AK Partili Mehdi Eker, Ali Yeşildağ’ın hakkındaki iddialarına yanıt verdi. Yeşildağ hakkında suç duyurusunda bulunan Eker’in avukatı “Müvekkilim şüpheliyi tanımamaktadır” dedi.

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mehdi Eker, günlerdir sosyal medyada kendisi hakkında iddialarda bulunan Ali Yeşildağ hakkında avukatı aracılığıyla suç duyurusunda bulundu.

Amidahaber’in aktardığına göre Eker’in avukatı Cafer Tanrıkulu’nun, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği dilekçede şöyle denildi: “Dr. Mehmet Mehdi Eker, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 5 dönem milletvekilliği, 59, 60, 61, ve 62. Hükümetlerde Tarım Bakanlığı, AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı, MKYK üyeliği, Avrupa Konseyi Parlamenterliği gibi çeşitli görevlerde bulunmuş olup, halen TBMM Diyarbakır Milletvekili olarak görev yapmaktadır.

‘HABERLER GERÇEĞİ AYKIRI’

Müvekkil hakkında, yaptığı görev ve faaliyetleri nedeniyle sistematik bir iftira kampanyası yürütülmekte olup, gerçeğe aykırı haberler, sosyal medya paylaşım ve yorumları ile kişilik hakları ağır bir şekilde ihlal edilmektedir. Bu kapsamda, Ali Yeşildağ isimli şahıs tarafından, EK-1’de paylaşılan (bilhare dosya mündericatına sunulacaktır) içerikler yayınlanmış, bu içerikler şüphelinin kendisi ve FETÖ firarisi Cevheri Güven tarafından sosyal medyada servis edilmiştir. Paylaşımlar devam etmekte olup, bazı linkler aşağıda sunulmaktadır:

Müvekkilimiz şüpheliyi tanımamaktadır, kendisiyle hiçbir zaman tanışmamış ve görüşmemiş, doğrudan veya dolaylı herhangi bir ilişkisi yahut iletişimi söz konusu olmamıştır. Videoda ileri sürülen iddialar, tamamen gerçek dışı senaryo ve kurgulardan oluşmaktadır. Söz konusu video görüntülerinde müvekkilin onur, şeref ve saygınlığını rencide edecek ifadeler kullanılmıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz