Marmarabirlik, ortaklarına 61 milyon lira ödeme yapacak

Marmara Zeytin Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Marmarabirlik), beşinci dilim ödeme kapsamında ortaklarına 61 milyon lira ödeme yapacak.

Marmara Zeytin Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Marmarabirlik), yarın ortaklarına 61 milyon lira ödeme yapacak.

Birlikten yapılan açıklamaya göre, 2022-2023 iş yılı ürün alım kampanyasının sonuna yaklaşan Marmarabirlik, 17-30 Aralık 2022’de teslim ettikleri ürün bedellerinin yüzde 50’sinin karşılığı olarak ortaklara yarın 61 milyon lira ödeyecek. Ortaklar saat 00.00’dan itibaren 5’inci dilim ödemelerini Ziraat Bankası ATM’lerinden alabilecek. Bu ödeme ile ortaklara toplam 623 milyon lira ödeme gerçekleştirilmiş olacak.

Marmarabirlik, alımların başladığı 21 Ekim 2022’den bugüne kadar “Gemlik çeşidi”, “su tipi” ve “yağlık” dahil olmak üzere 55 bin ton ve 1 milyar 355 milyon liralık ürün aldı.

2022 yılı cirosu 1,4 milyar lira

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, 2022-2023 iş yılı ürün kampanyasında 76 bin ton rekolte beyanı gelmesine rağmen kota uygulaması yapılmadığını aktardı. Üreticinin alım fiyatlarından memnuniyet duyduğunu belirten Asa, şunları kaydetti: “Dolu afetinden zarar gören üreticilerimize ilaveten kilogram başına 2 lira destek verilerek mağduriyetleri de giderilmiştir. Üreticisi için bütün riskleri göze alan Marmarabirlik Yönetim Kurulumuz, zorlu şartların üstesinden gelmeyi başarmıştır. 2022-2023 iş yılı ürün alım kampanyasının sonuna doğru geldiğimiz şu günlerde, üreticimizin önemli girdi kalemlerinden olan zirai ilaç, gübre ve akaryakıt desteği için hazırlıklara başlanmıştır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Çok Okunanlar

Benzer Haberler
KAÇIRMA

Prof. Dr. Aykut Gül: Felaketler örnek uygulamaların önünü açabiliyor

Son bir haftada güzel gelişmeler oldu tarım sektörünü ilgilendiren…Bugünkü...

Deniz salyangozundan 3,2 milyon dolar gelir

Yılın ilk iki ayında yapılan deniz salyangozu ihracatı yüzde...

Celal Toprak: Tarlasını terk etmeyen çiftçiye destek, çözüme giden ilk adım olur

Türkiye’nin önde gelen perakendecilerinin üye olduğu Gıda Perakendeciler Derneği’nin...

Didem Eryar Ünlü: Su için yeni bir “Paris Anlaşması” gerekli

Birleşmiş Milletler neredeyse 50 yıldır ilk kez Su Konferansı...