İller arasında eşleştirme merkezleri kurdu.

0
287

Deprem bölgesine gıda tedarikini sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmek adına Yemek Sanayicileri Dernekleri Federasyonu (YESİDEF) tarafından iller arasında eşleştirme merkezleri kurulurken, Hadımköy Arnavutköy Sanayi ve İş Adamları Derneği (HASİAD) tarafından deprem bölgelerine 1 haftada 91 konteyner teslim edilmesi planlanıyor.

HASİAD ve YESİDEF Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Bozdağ, acil eylem planı doğrultusunda hasar almamış illerin YESİDEF’in önderliğinde hasar alan illerle eşleştirdiklerini anlattı.

Bozdağ, “Daha sonra eşleştirme merkezi olarak kurduğumuz yerlerde arkadaşlarımızla birlikte hareket ederek bölgeye gittik. Burada 46 mutfak 2 bine yakın gönüllü arkadaşımızla günlük 400 bin çorba ve hazır yemeyi deprem bölgelerine ulaştırıyoruz” şeklinde konuştu.

91 konteyner yaptırdık

Kahramanmaraş, Elbistan, Hatay, Osmaniye, Adana ve Şanlıurfa’da yoğun bir şekilde yardım seferberliği yapıldığını ileten Bozdağ, “Hadımköy Arnavutköy Sanayi ve İş Adamları Derneği üyelerimize döndüğümüzde ise depremden 12 saat sonraki süreçte yaklaşık 1 milyon 200 bin liralık yardım toplayarak bölgeye 150 kriko, 6 bin battaniyeyi Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcımız Hasan Büyükdede’nin önderliğinde gönderdik” dedi.

Daha sonra bölge sanayicileriyle birlikte 91 konteyner yaptırarak, Hatay’a göndermeye başladıklarını anlatan Bozdağ, “İlk 18 konteynerimiz yola çıktı ve bölgeye gitti kalan konteynerlerimizin de tamamının 1 hafta içerisinde bölgede olmasını umuyoruz” diye konuştu.

Bölgede bir grup öğrenciyle havalimanında karşılaştıklarını anlatan Bozdağ, “Bu öğrenciler yaklaşık 4 bin fener, 3 bin pil topladılar ve bunları yardım noktalarına ulaştırmamızı isterdiler biz de bu hususta kendilerine destek olduk ve 400 kilo yükle depremin olduğu günü Hatay’a fener ve pil ulaştırdık” dedi.

9 Şubat Perşembe günü bölgeye gittiklerini anlatan Bozdağ, “Buralarda yemek sanayicisiyle, sanayicilerin ortaklaşa bir şekilde hareket etmesini kararlaştırdık” dedi. Mersin Valiliği’nin koordinasyonunda seyyar mutfaklar kurduklarına işaret eden Bozdağ, “Adıyaman’dan Sunset Mayo, Malatya’da LC Waikiki, Kahramanmaraş’ta Kipaş Holding ile irtibata geçtik. Kipaş Holding’in okulunda seyyar mutfaklar kurarak yemek yapım hacmimizi artırdık” açıklamalarında bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz