Hatice Zeybek Uslu Tarım Önemlidir

0
457

Tüm şehirler TEK TEK GÜÇLÜ OLMAYIN. Birleşin. Bu tarihi süreçte böyle bir sorumluluğumuz var. Türkiye’nin buna ihtiyacı var. Yerelde ÖZERKLİK diyerek ULUS DEVLET BÜTÜNLÜĞÜMÜZÜ BOZMAK isteyenlere karşı olmak adına sorumluluğumuz var.

Ben TARIM tarafından bakacağım bu olaya. Ki TARIM, ÜLKE BÜTÜNLÜĞÜMÜZÜ korumanın EN ÖNEMLİ Gücüdür. Milli Ekonomimizin temelidir. 11 şehrimizde ki yaralarımızı sarmanın, yeniden yapılanmanın tek yoludur.
KOOPERATİFçilik İzmir’den girdi Türkiye’ye. Mesela Tariş de İNCİR dediğimizde BALIKESİR HAVRAN, İZMİR ve en ağırlıklı olarak da AYDIN’ı kapsar. ZEYTİN dediğimizde BALIKESİR, AYDIN, MUĞLA, İZMİR ‘i kapsar….. Cumhuriyet tarihinin ilk iktisat kongresi İzmir’de yapıldığında Atatürk ” Birleşmeden kuvvet doğar” dediğinde ” Bu birleşmeden zarar görebilirsiniz” de denmiştir. Atatürk’ ün cevabı ” aldırmayın onlara. Birleşin ve yolunuza devam edin ” olmuştur.
Bugün GIDA enflasyonunun, TARIMsal İTHALATIN tek nedeni TARIMsal KİTlerimizin satılmasıdır. İtibarsızlaştırılmasıdır. Yakın gelecekte de EN BÜYÜK TEHLİKE TARIMın ve GIDAnın sermayenin eline bırakılması olacaktır. Tıpkı ORGANİZE TARIM sanayii bölgeleri, TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİ MARKETLERİ, YENİ HÂL YASASI,…..gibi. İnci boncuk, poğaça börek, dantel oya,… satılan modeller KOOPERATİF değildir !!! KOOPERATİFİN Hammadde üretimi, sektörü, lojistiği, depoları, işletmeleri,…. olur. KOOPERATİFin kadını erkeği de olmaz !!! Gerçek KOOPERATİF modelinde KADIN ERKEK yan yanadır. Kimseyi kandırmayalım….
Hatice Zeybek Uslu
Zir. Yük. Müh.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz