Genel Müdürden sığırcılıkta büyük yatırım! Bir sığır yılda 15-20 doğum yapabilecek!

Sadettin İnan

Lütfen yazıya geçmeden önce sizden ricam 2 dakikanızı ayırıp yukarıdaki videoyu izleyebilir misiniz…

Bu video, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Hüseyin Aydın’ın dün akşam katıldığı bir televizyon programından ilgili bölümü kesilerek alındı.

Aydın, Trakya’da yapacakları hayvancılık yatırımını açıkladı. Ancak bu açıklama çiftçi adına, ülke adına Tarım Kredi adına ne derseniz deyin tam bir fecaat!

Neresinden tutarsanız elinizde kalıyor. Ne sperma ile ilgili verdiği bilgi doğru ne de embriyo transferi ile ilgili hiçbir bilgisi yok.

Bilgisinin olmaması normal çünkü bir sığırdan bile yılda bir defa buzağı alındığını daha yeni öğrenen bir genel müdürden bahsediyoruz. İşin en acı tarafı, bu yönetici maalesef her hangi bir kurumun değil, Türkiye’nin tarımsal üretiminde en stratejik kuruluşların başında gelen bir çiftçi kuruluşunda 2 yıldır genel müdürlük yapıyor!

Düşünün, bir sığırın yılda bir kere doğum yaptığını bile bu yaşına kadar öğrenememiş bir genel müdürün görev yaptığı kurum Trakya’da 20 bin başlık hayvancılık yatırımı yapacak, bu işletmede yılda 1 milyon ton sperma üreterek (!) ülkeyi ithalattan kurtaracak, bununla da kalmayıp embriyo transferi ile yılda bir kez doğum yapan sığır 15-20 doğum yapar hale gelecek ve ülkenin hayvancılıkta yaşadığı sorunlar da bu yolla çözülecek!!!

Tamam sperma, embriyo nedir bilmiyor olabilirsiniz. Ancak böyle ‘tarihi bir açıklama!’ yapacaksınız, insan program öncesi en azından dersine çalışmaz mı!

Dersine bile çalışmaktan aciz bir yönetici nasıl olacak da ülke hayvancılığına bir katkı sunabilecek!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Çok Okunanlar

Benzer Haberler
KAÇIRMA

Gazi Kutlu: Çay, buğday ve arpa fiyatlarının ardından gözler fındıkta

Kasada para yok iken, faize, garanti yol, köprü, hastane...

Halk borçlanarak karın doyuruyor

İktidar, asgari ücrete ara zam beklentilerine kulak tıkarken borç,...

Çukurova’da Akdeniz meyve sineğine karşı entegre mücadele yürütülüyor

Adana'nın Çukurova ilçesinde popülasyonunun artması beklenen Akdeniz meyve sineği...