Dünyanın kıskandığı Obama diyeti

The Times yazarı Damian Whitworth, İngiltere’yi ziyaret eden Barack Obama’nın fit vücuduyla dünya liderlerini kıskandırdığını yazdı.

Barack Obama bu hafta Downing Street’e ziyaretinde bilindik rahat adımlarıyla yürüyordu ve tazı gibi zayıftı. 62 yaşında olmasına rağmen hala göbeği yok.

Eski başkan ile İngiltere Başbakanı Rishi Sunak’ın bu “nezaket ziyaretinde” neler konuştuğuna dair rivayet çok. Belki de Sunak lafı Obama’nın dümdüz karnına getirmiştir. Başkanlığı sırasında diğer siyasi liderler Obama’nın formuna hayranlıklarını sık sık dile getiriyordu.

Bu yıl Sunak’ın da nasıl formda kaldığına dair bilgi edinmiş, başbakanın haftaya 36 saatlik oruçla başladığını öğrenmiştik. Sunak’tan çok daha kaslı ve olası bir basketbol maçında onun pestilini çıkarır gibi görünen Obama ise beslenme ve spor konusunda disiplini hiç elden bırakmıyor.

Zayıf insanların lideri

Bir keresinde “Ben orta sınıf için savaşıyorum” diyen Obama bir yandan da orta yaş kilolarına savaş açmıştı. 2008’de başkan seçildiğinde Hawaii’deki bir plajda üstü çıplak görüntülenmiş, karın kaslarını herkese gösteriyordu.

Beyaz Saray’dayken haftada altı gün spor salonuna gidiyor, düzenli olarak basketbol oynuyordu, bir yandan da çok titiz besleniyordu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Çok Okunanlar

Benzer Haberler
KAÇIRMA

Gıda beslenme beyanlarına yeni düzenleme

Tarım ve Orman Bakanlığının beslenme beyanlarına yönelik hazırladığı taslağa...

Kurban fiyatı 4 yılda 12’ye katlandı: 1000 TL’ye kurban alınıyordu, bugün 1 kg dana bonfile bile yok

Bu bayram kurbanlıkların büyük oranda pazarda kalacağı tahmin ediliyor....

Hasan Açanal; Aztekler’den Ayaşlar’a gerçek bir Kızılderili: Domates

Kim derdi ki sen kalk Amerikalardan Anadolu’ya kadar gel,...

GÜBRETAŞ’ın keyfine diyecek yok

Çiftçiler geçim kaygısı yaşarken GÜBRETAŞ yönetiminin keyfi bozulmadı. Çift...