“Yarının Köyleri” yola İzmir ile devam ediyor

Trendyol ve UNDP iş birliğinde yürütülen “Yarının Köyleri” projesinin ikinci dijital merkezi İzmir’in Ulamış Köyü’nde açıldı. 

Türkiye’nin lider, dünyanın önde gelen e-ticaret platformlarından Trendyol ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) iş birliğinde yürütülen kırsal kalkınma projesi “Yarının Köyleri”, Adana’nın ardından yoluna İzmir ile devam ediyor. Projenin ikinci dijital merkezi, geçtiğimiz günlerde İzmir’in Seferihisar ilçesine bağlı 3 bin nüfuslu Ulamış Köyü’nde açıldı.

Yarının Köyleri; yerel ürünlerin pazarını genişletmek, verimi artırmak ve maliyetleri azaltmak üzere, projeye dahil olan köyleri dijital tarım uygulamaları ve ürün fotoğrafçılığından robotik kodlamaya uzanan çok geniş yelpazede eğitimlerle geleceğe taşımayı hedefliyor. Verilen eğitimlerin de katkısıyla, genç-yaşlı tüm köy halkına, yeni geçim kaynaklarına kapı açabilecek dijital beceriler edinme olanağı sağlıyor.

Türkiye’nin en kapsamlı kırsal kalkınma projelerinden biri 

Trendyol’un teknoloji, eğitim, pazarlama gibi alanlardaki yetkinliklerini ve UNDP’nin kalkınma alanındaki saha tecrübesini köylere taşıyan Yarının Köyleri projesi, Türkiye’nin en kapsamlı kırsal kalkınma projelerinden biri. Trendyol’un “hayatın her alanında dijital uçurumun kapatılması” vizyonu doğrultusunda UNDP ile birlikte hayata geçirdiği proje; kırsal ekonomileri canlandırmayı, kültürel mirası korumayı ve kapsayıcı büyüme için yollar oluşturmayı hedefliyor. Köyleri teknoloji ile buluşturup yarına hazırlamayı odağına alan proje, kapsayıcı bir büyüme ve fırsat eşitliği seferberliği niteliğinde.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Çok Okunanlar

Benzer Haberler
KAÇIRMA

Gazi Kutlu: Ayçiçeğinde çiftçiyi ağlatan gerçekler: Fiyatlar düşüyor

TÜİK verilerine göre üreticide son 27 aydır artan ayçiçeği...

Zincir marketlerde yeni uygulama! Vatandaş kasaya gitmeden öğrenebilecek

Gıda işletmelerinde yeni dönem başladı. Zincir marketlerde karekod uygulamasına...

Seramik şirketinin genişleme ve yeni maden için istediği alan orman, mera ve tarım arazilerinden oluşuyor

Muğla ve Aydın’da orman nüfusu tehdit altında. Yıllar önce...

Adapazarı’na rakip Bayburt’tan çıktı: Ata tohumundan ekildi organik! Sonbaharda hasat edilecek….

Bayburt’ta ata tohumlarıyla sebze, meyve yetiştiren 74 yaşındaki çiftçi...