Ucuza sebze almak isteyenler sıra oluşturdu

0
308

Artvin’de halk pazarının kurulduğu gün fiyatları aşağı çeken kent merkezindeki manavın önünde daha ucuza sebze almak isteyen yurttaşlar sıra oluşturdu. Pazarcı esnafı ise “5 lira dedik ama vatandaş almıyor ucuz olduğu halde vatandaş 5 lirayı dahi düşünüyor, düşünün artık. Daha ne diye bilirim ki ben” dedi.

Artvin’de vatandaşlar halk pazarının olduğu gün il merkezindeki manavın sebze fiyatlarını aşağı çekmesi nedeniyle daha ucuza daha fazla sebze ve meyve alabilmek için manava akın etti. Pazarcı esnafı ise fiyatların düşük olmasına rağmen vatandaşın alışveriş yapmadığından dert yandı.

“BUNUNLA GEÇİM OLMAZ, BİZE İŞ LAZIM”

Bir pazarcı, 5 lira dedik ama vatandaş almıyor ucuz olduğu halde vatandaş 5 lirayı dahi düşünüyor, düşünün artık. Daha ne diye bilirim ki ben” dedi.

Bir başka pazarcı, “İşler kesat, havalar soğuk ve milletin cebi de soğuk. Cebinde parası olmayan da pazara gelemiyor. Biz üretici de olsak da bir çözüm yok. Bakın üreticinin tezgahı dolu ama üreten her zaman suçlu oluyor, niye üretmiyorsun diye ama üretiyorsun niye pahalı diye yine biz suçlanıyoruz. Tüketicilere diyoruz ki bizi pazarda görmek ve doğal ürünler almak istiyorsanız bizleri takip edin diyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz