TGDF Başkanı’ndan deprem mesajı ve iş birliği çağrısı!

0
403

Türkiye Gıda ve İçecek Sanayii Dernekleri Federasyonu (TGDF) Başkanı Demir Şarman, ülkemizde yaşanan deprem felaketi akabinde yaptıkları çalışmaları anlattı, gerçekleştirmek istedikleri proje için iş birliği çağrısında bulundu.

Hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına sabır ve başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileyerek sözlerine başlayan Şarman, güneydoğu illerimizde yaşanan depremin ilk gününden itibaren TGDF üyesi firmaların AFAD ve Kızılay üzerinden bölgeye ulaştırdığı ayni ve nakdi yardımların ardından depremlerden etkilenen vatandaşlara yönelik yardım faaliyetlerine, dayanışma içerisinde devam ettiklerini söyledi.

Şarman: “Mutfaklara erzak temin etmeye devam ediyoruz”

“Ayrıca bölge genelinde resmi otoriteler tarafından kurulan seyyar mutfakların yanı sıra gönüllülerin kurduğu mutfaklara da erzak temin etmeye devam ediyoruz. Bu çerçevede, ETÜDER’in koordinasyonunda ayni yardım yapmak isteyen üyelerimizi tespit ettiğimiz 13 mutfağa yönlendirdik” diyen Şarman, içinden geçtiğimiz zor günlerin sonrasında, bölgede sosyal ve ekonomik hayatı normale çevirebilmek için yine el birliği ile çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

 

 

Şarman sözlerine şöyle devam etti:

“Bu amaçla; resmi otoritelerin kullanılabilir raporu verdiği gıdaişletmelerinin bir an önce işler duruma gelmesi için ‘Afetten Etkilenen Gıda Sanayi Tesisleri Restorasyon Projesi’ni de tüm paydaşlarımızla iş birliği içinde hayata geçirmeye hazırlanıyoruz.

Malumunuz olduğu üzere; deprem bölgesinde hasar görmüş tüm üretim tesislerinde bakım onarım çalışmaları yapılması gerekecek ve mevcut durum itibarıyla gıda sanayi tecrübesi olan teknik eleman ihtiyacı had safhada olacaktır. Bu amaçla sektör olarak gönüllü tüm teknik uzmanlarımızla bölgenin yaralarını sarmaya seferber olacağız.

Bu çalışmaların gerçekleştirilmesinde hem projelere sponsor olunarak destek verilmesi, hem de teknik eleman ve ekipman sağlanması anlamında özel sektör, meslek kuruşları ve sektörel iş birlikleri çok değerli olacaktır.

“Destek projeleri için iş birliğine davet ediyoruz”

Sizleri deprem bölgesinde sektörleri yeniden ayağa kaldırmak için son derece önemli bulduğumuz bu destek projelerimiz için iş birliğine davet ediyoruz.

Deprem bölgesinde yaraların bir an önce sarılmasını ve ülkemizde böyle bir felaketin bir daha yaşanmamasını diliyoruz. Tüm memleketimize geçmiş olsun. Hepinize saygılarımı sunuyor, çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz