Tat Gıda, dijital tarım ile verimliliği yüzde 40 artırdı

Sanayi domatesi tarımında üretim standartlarını yükseltmek ve sürdürülebilirliği desteklemek üzere dijital tarım yatırımlarına devam eden Tat Gıda, akıllı tarım teknolojilerine son 3 yılda 7,5 milyon TL’nin üzerinde yatırım yaptı. Her yıl yaklaşık 2 bin 500 dekarlık alanda üretim gerçekleştiren şirket, dijital tarım uygulamalarıyla domates üretiminde verimliliği yüzde 40 oranında artırdı.

Tat Gıda, domates üretimini uluslararası standartlara yükseltmek ve sürdürülebilir kılmak için dijital teknolojilerine yönelik yatırımlarına devam ediyor.

Çiftçinin eğitimi, verimlilik ve tarımda dijitalleşme odaklı projeler gerçekleştiren Tat Gıda, bugüne kadar akıllı tarım uygulamaları ve mekanizasyona 7,5 milyon TL’nin üzerinde yatırım yaptı.

Her yıl yaklaşık 2 bin 500 dekarlık alanda üretim gerçekleştiren Tat Gıda, ‘Domatesin Önderleri’ programıyla sanayi domatesi tarımında dijitalleşmeyi stratejik öncelik olarak belirlerken, veri toplamadan yorumlamaya, mekanizasyondan uzaktan takibe kadar farklı dijital çözümlerle üreticiye destek veriyor.

Şirket, uyguladığı dijital tarım ile verimi 35-40 oranında artırırken, maliyetlerde ise yüzde 30 düşüş sağladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Çok Okunanlar

Benzer Haberler
KAÇIRMA

Gazi Kutlu: Çay, buğday ve arpa fiyatlarının ardından gözler fındıkta

Kasada para yok iken, faize, garanti yol, köprü, hastane...

Halk borçlanarak karın doyuruyor

İktidar, asgari ücrete ara zam beklentilerine kulak tıkarken borç,...

Çukurova’da Akdeniz meyve sineğine karşı entegre mücadele yürütülüyor

Adana'nın Çukurova ilçesinde popülasyonunun artması beklenen Akdeniz meyve sineği...