Tarımda yıldız ihracatçılar ödüllendirildi

Uludağ Meyve Sebze Mamulleri İhracatçıları Birliği (UMSMİB) ile Uludağ Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği (UYMSİB) ihracat yaparak ülke ekonomisine katkı sağlayan üyelerini ödüllendirdi.

Düzenlenen törene UMSMİB Başkanı Özkan Kamiloğlu, UYMSİB Başkanı Prof. Dr. Senih Yazgan, Bursa Vali Vekili Hamdi Bolat, Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürü Mehmet Ali Kılıçkaya ile ihracatçı iş insanları katıldı. UYMSİB üyesi 107, UMSMİB üyesi 83 ihracatçıya ödül verilen törende konuşan UYMSİB Başkanı Senih Yazgan, geçen yıl öngörülerinin üzerinde bir ihracat rakamına ulaşarak 204 milyon dolar ihracat yaptıklarını, bu yılın ilk 3 ayında da yüzde 23’lük artışla 44 milyon dolara ulaştıklarını söyledi.

Tarım sektöründeki taşımalar için Yenişehir Havalimanı’nın bir avantaj olduğuna ancak yeteri kadar kullanılamadığına işaret eden Yazgan, “Son olarak eğer yeterli miktarda ürünün dönemsel olarak gönderilmesi garanti edilmesi halinde Türk Havayolları dışında başka bir sivil havacılık şirketiyle anlaşma sağlanabileceğinin duyumunu aldık. Bu sayede tarım ürünlerimizi Uzakdoğu coğrafyasına taşımak konusunda gerekli kolaylıklarını sağlanabileceğini düşünüyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Çok Okunanlar

Benzer Haberler
KAÇIRMA

Aylin Öney Tan Evrensel kültür çay

Dünya Çay Günü geliyor. Çay bizim için çok önemli,...

19 Mayıs

Tomurcuk çayın fiyatı belli oldu

ÇAYKUR, beyaz çay üretiminin hammaddesi olan tomurcuk çayın kilogram...

Ticaret Bakanı Bolat duyurdu: 3 defa yakalanan firmalara kapatma cezası geliyor

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, "Fahiş fiyat uygulayan işletmeleri tespit...