Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Aydın: Et ve Süt Kurumu’nun etlerinin satıldığı market sayısını bine çıkaracağız

0
668

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Hüseyin Aydın, 250 markette Et ve Süt Kurumu’nun verdiği etlerin satıldığını hatırlatarak, “Piyasa fiyatlarının yarı fiyatına satıyoruz. Bakanlığımızla görüşmeler yaptık. Muhtemelen market sayısını bine çıkaracağız” dedi. 

Sabah gazetesi yazarı Dilek Güngör’ün haberine göre, gazetecilerle sohbet toplantısında değerlendirmelerde bulunan Aydın, “TK market sayısı bin 549. 400 adet de Tarım Kredi Kooperatifleri’nin satış noktası var. Orada da satış yapılıyor. 6 ilde 250 bakkala girdik. Koop Bakkal’da il sayısını 17’ye çıkarıp 540 bakkala daha girmiş olacağız. Yani şubat sonunda 790 bakkalda tarım kredi ürünleri satılmaya başlanacak. Böylece şubat sonunda satış noktası sayımız 2 bin 750’ye çıkacak. Yıl ortasında da 3 bini bulacak” diye konuştu.

“Herkes Tarım Kredi ürününün kalitesinden memnun”

Pahalılık tartışmalarına da değinen Aydın, şunları söyledi:

“Herkes Tarım Kredi ürününün kalitesinden memnun. Bu kalite zaman zaman fiyat nedeniyle eleştiri konusu oluyor, çünkü baldo pirinciyle Çin ya da Arjantin pirinci karşılaştırılıyor. Ya da birinci harman çayla, dördüncü harman çay… Onun için biz de ikinci sınıf ürün üretmeye başlıyoruz. Bin 400 adet ürün var. Bunların 600 tanesinde piyasada en ucuz biziz. Yüzde 1,5 ila 25 arasında ucuz olduğumuz ürünler var. Biz bunu yaptığımız zaman rakiplerimiz de ona göre düzenliyor.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz