Skandal sözler: Kotaya uymadık, balığı bitirdik, yeni yerler bulun bize

0
358

Türk balıkçılar iki ülkenin anlaşması sonrası 2015 yılından beri 7 bin kilometre uzaklıktaki Moritanya’da avlanıyor. TBMM’de Balıkçılık ve Su Ürünleri Araştırma Komisyonu toplantısına katılan İzmirli balıkçı Mehmet Aksoy, kotaya uymadıklarını belirterek, “Moritanya’da balığı bitirdik. Yeni yerler bulun bize” dedi.

Balıkçılık ve su ürünleri sektörünün sorunlarını ve çözüm önerilerini tespit etmek üzere kurulan TBMM Balıkçılık ve Su Ürünleri Araştırma Komisyonu, AKP Samsun Milletvekili Fuat Köktaş başkanlığında toplandı.

Köktaş, balıkçılığa yönelik farklı iş kollarından sivil toplum örgütlerini dinleyeceklerini ve bir rapor hazırlayacaklarını anlattı. Toplantıya İzmir Deniz Ürünleri Avcıları Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Mehmet Aksoy’un sözleri damga vurdu.

Mehmet Aksoy, Moritanya’da balıkçılık yapan ilk Türk olduğunu anımsatarak, “Bugün Moritanya’da da balığı bitirdik. Yeni yerler bulun bize.” ifadesini kullandı.

“SON REİSLER OLABİLİRİZ”

Sürdürülebilir balıkçılık yapılması gerektiğini, aksi takdirde bu mesleğin sona erebileceğini belirten Aksoy, “Son reisler olabiliriz.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz