Marmarabirlik, 5,9 milyar lira net ciro hedefliyor

Marmara Zeytin Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Marmarabirlik), bu sene 5 milyar 900 milyon lira net ciro ve 35 milyon dolar ihracat hedefliyor.

Marmara Zeytin Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Marmarabirlik) 2022-2023 İş Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı, Başköy Tesisleri’nde gerçekleştirdi.

Bakanlık temsilcileri, Marmarabirlik Yönetim Kurulu üyeleri, 8 kooperatifin başkan ve yöneticileri ile birlik temsilcilerinin katıldığı toplantıda, yönetim kurulu faaliyet raporu, bütçe ve çalışma programı, bağımsız denetim raporu görüşülerek oybirliğiyle kabul edildi.

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, mali durum ve hedeflerin de paylaşıldığı toplantıda, 2023-2024 ürün alım kampanyasını değerlendirdi.

Tavan fiyatın 125, taban fiyatın 47 lira, yağlık zeytinin kilogram fiyatının ise 45 lira olarak belirlendiğini, ortaklardan 2 milyar 823 milyon liralık ürün alındığını belirten Asa, ürün bedellerinin yüzde 50’sinin peşin, kalanın yarısının 26 Ocak’ta ödendiğini, 26 Nisan’da yapılacak 630 milyon liralık ödemeyle ortaklara borçlarının kalmayacağını aktardı.

Gelecek kampanya dönemiyle ilgili ortaklara seslenen Asa, şu ifadeleri kullandı: “Ürün almakla işimiz bitmiyor. Şimdiden ürün satışlarını düşünüyoruz. Yurt içi pazarlama ve yurt dışı ihracat ekibindeki arkadaşlarımızla gerekli çalışmalar yapılmaktadır. Mevcut koşullara bakıldığında bu yıl, faaliyet alanımız olan bölgemizde son yılların en yüksek rekoltesinin gerçekleşeceği tahmin edilmektedir. Bütün üreticilerimizi bu konuda duyarlılığa davet ediyorum. Önümüzdeki ürün alım kampanyasında Marmarabirlik asla zarar görmemelidir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Çok Okunanlar

Benzer Haberler
KAÇIRMA

Aylin Öney Tan Evrensel kültür çay

Dünya Çay Günü geliyor. Çay bizim için çok önemli,...

19 Mayıs

Tomurcuk çayın fiyatı belli oldu

ÇAYKUR, beyaz çay üretiminin hammaddesi olan tomurcuk çayın kilogram...

Ticaret Bakanı Bolat duyurdu: 3 defa yakalanan firmalara kapatma cezası geliyor

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, "Fahiş fiyat uygulayan işletmeleri tespit...