Mansur Yavaş duyurdu: “Uygun fiyatlı kırmızı ve beyaz et satışına başlıyor”

ABB Halk Ekmek Fabrikası, Başkent Mobil Market’i belediye otobüsünden dönüştürerek, Ankara’nın 25 ilçesinde ramazan ayının sonuna kadar uygun fiyatlı kırmızı ve beyaz et satışına başlıyor. Mansur Yavaş, ABB Başkanı olarak projeye ilişkin olarak,Yerli üreticilerimizi desteklerken, halkımızın sağlıklı ve güvenilir et ürünlerine daha uygun fiyatlarla ulaşmasına da katkıda bulunuyoruz dedi.

Ankara Halk Ekmek Fabrikası, yurttaşlarının yanında olmak için zorlu ekonomik koşullar altında yeni bir uygulama hayata geçiriyor. Şubat ayından itibaren, Başkent Mobil Market ve Başkent Marketlerde, yüzde yüz yerli besi hayvanlarından temin edilen et, kıyma ve tavuk ürünleri uygun fiyatlarla satışa sunulacak. Başkent Market ve Başkent Büfelerin ardından, Ankaralılarla buluşacak olan ‘Başkent Mobil Market’ de bu uygulamaya dahil.

Ankara ve çevresindeki 25 ilçede, hafta içi 10.00 ile 17.00 saatleri arasında, 15 farklı ürün ile uygun fiyatlı kırmızı et ve beyaz et satışı yapan Mobil Market mevcuttur.

BAŞKAN YAVAŞ DUYURDU 

ABB Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla projeyi duyurdu. Yavaş’ın paylaşımı şöyle:

“Başkent Mobil Market uygulamamız sayesinde 25 ilçemizde Ramazan ayı sonuna kadar uygun fiyatlı et satışına başlıyoruz. Hem yerli üreticimize destek oluyoruz hem de halkımızın sağlıklı ve güvenilir et ürünlerine daha ucuz ulaşmasına aracı oluyoruz.”

Ankara Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdürü Tamer Eski projeye ilişkin, şu bilgileri verdi:

“Ankara Halk ekmek olarak yeni bir uygulamayı daha hayata geçiriyoruz. Son zamanlarda kırmızı et ve beyaz et fiyatlarının ülkemizde artış göstermesi nedeniyle Ankaralı hemşehrilerimize destek olmak amacıyla fiyat indirimine gitmeyi uygun gördük. Tasarımını ve dönüşümünü gerçekleştirdiğimiz bu otobüsle, biz buna ‘Başkent Mobil Market’ ismini veriyoruz, şubat ayı başından Ramazan ayı sonuna kadar Ankara’nın 25 ilçesinde uygun fiyatlı kırmızı et ve beyaz et satışı yapacağız.”

ÜRÜNLER UZMAN VETERİNER HEKİMLER TARAFINDAN KONTROL EDİLECEK

Ankara Halk Ekmek Fabrikası Sorumlu Veteriner Hekim Mutlu Ergün, “Başkent Mobil Market Projesi kapsamında üreticiden alınan yerli besi hayvanlarımızın muayenelerini kurumumuz veteriner hekimlerimizle sağlayarak son tüketiciye sağlıklı ve güvenilir et ürünleriyle buluşturuyoruz” dedi.

Çubuk’ta hayvan yetiştiriciliği yapan ve Mobil Market’e et temin edecek olan Serkan Yağcı ise“Başkent Market sayesinde hayvanlarımızı yetiştirip aracılara komisyon vermeden hayvanlarımızı verebiliyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Çok Okunanlar

Benzer Haberler
KAÇIRMA

1 MİLYAR 81 MİLYON LİRALIK TARIMSAL DESTEKLEME ÖDEMESİ BUGÜN HESAPLARA AKTARILACAK

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından sağlanan tarımsal destek ödemeleri...

Gaffar Yakınca: Çiftçiye ne gerek var, üçkağıtçılarımız va

Futbolcu, on kamyon kayıtsız parayla tefecilik işine soyunuyor. Futbol...

İdil Çimrin: Sürprizli lezzetler

İdilika'nın Mutfağı'nda bugün son derece pratik, kolay bulunabilir malzemelerle...

Ali Baş: Mis gibi şeker kokusu!

Cumhuriyetin ilk yıllarında kurulan Eskişehir Şeker Fabrikası’nın kuruluşunun 90....