Lokumlar 50, şekerler 100, çikolatalar 300 lira… Tezgahlarda bayram şenliği

0
301

Ramazan Bayramı için hazırlıklar hızlandı, Eminönü’nde şeker ve lokumlar tezgâhları renklendirdi. Eminönü esnafı, ramazandaki durgunluğun bayram yaklaşırken hareket kazandığını söylüyor. Ancak geçen yıla göre iki kattan fazla zamlanan şekerler vatandaşın tadını kaçırıyor. Esnaf Erdal Yusufoğlu, “Ramazanda işlerimiz durmuştu ama şimdi satışlarımız iyi gidiyor” derken vatandaş kilosu 300 TL’ye satılan çikolataya pek yaklaşmıyor.  Daha çok kilosu 50 lira olan lokum ve 100 lira olan şeker tercih ediliyor.

Ramazan Bayramı’na sayılı günler kaldı, hazırlıklar hızlandı. Bayram alışverişinin adresi Eminönü’nde ise renkli şeker ve lokumlar tezgâhlarda yerini aldı. Ramazanda, depremlerin de etkisiyle eski tadını bulamayan Eminönü esnafı, bayram haftasında hareketin başladığını söylüyor. Bölgede uzun yıllardır dükkân işleten esnaf Erdal Yusufoğlu, “Ramazanda işlerimiz durmuştu ama şimdi satışlarımız iyi gidiyor. Eminönü ticaretin kalbi, herkes burada” diyor.

Vatandaş ise her yıl olduğu gibi bu yıl da bayram alışverişi için Eminönü’nü tercih etmiş durumda. Rengârenk tezgâhların önünde her zamanki gibi şeker bayramı için hazırlık planı yapıyor. Ancak geçen yıla göre iki kattan fazla zamlanan ikramlık şekerler vatandaşın tadını biraz kaçırmış. Kilogram fiyatı 300 liradan başlayan çikolataya ise pek de müşteri yanaşmıyor. Geçen sene 220 lira olan çikolata 300, 340 olan da 440 lira etiketle satılıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz