Kış meyveleri pazarları süsledi

0
403

Kış meyvelerinin bol miktarda bulunduğu semt pazarlarında, vatandaşlaren çok elma, portakal ve muz gibi ürünleri satın alıyor.

Semt pazarlarında, portakal, elma, mandalina gibi vitamini yüklü kış meyveleri, tezgahlarını doldurmuş durumda. Bunlar yoğun bir ilgiyle karşılanıyor. Bahçelievler semtindeki pazarcılar, vatandaşların özellikle muz, portakal ve elma gibi kış meyvelerine olan talebinin tam zamanı olduğunu belirtti.

“ELMA, PORTAKAL VE MUZA TALEP VAR”

Kışlık meyvelerin bolluğuna değinen pazarcı Özkan Dede, “Şu anda muz bol ve ucuz gidiyor, şu anda kilosu 18 TL’den satılıyor. Mandalina bitmek üzere. Şu an en çok elma, portakal ve muza talep var. Kış denilince akla elma, mandalina ve portakal geliyor. Şu anda fiyatlar dip fiyatlar. Genel olarak Meyve fiyatları şöyle; çilek 30 TL, elma 12,5 TL, portakal 12,5 TL. İnsanlar ucuz Yemek istiyorsa pazara gelsinler” dedi.

“BOLLUK BİTERSE FİYATLAR TEKRAR ARTMAYA BAŞLAR”

Pazarda işlerin güzel olduğunu belirten pazarcı Mücahit Dilmaç, “Şu anda kış meyvelerinde bolluk zamanı. Tezgahlarımızda çeşit çok. Bunların içerisinde portakal, muz, elma, ayva, çilek gibi meyveler var. En çok elma muz ve portakala talep var. Şu anda yenilecek meyveler bunlar. Muz 17-18 TL, elma 12-15 TL, portakal 15 TL, ayva 15 TL’den satılıyor. Bu fiyatlar daha düşmez, bolluk biterse fiyatlar tekrar artmaya başlar” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz