Fransız tarım birliğinden TOBB’a ziyaret

Fransa merkezli tarım birliği Club Demeter üyelerinden oluşan heyet, iki ülke ilişkilerinin geliştirilmesi amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) ziyarette bulundu.

Fransa merkezli tarım birliği Club Demeter üyelerinden oluşan heyet, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine (TOBB) ziyarette bulundu. TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Faik Yavuz, Clup Demeter heyetini TOBB Kabul Salonu’nda ağırlarken, iki ülke ilişkilerinin geliştirilmesi amaçlanıyor.

Bura yaptığı konuşmada TOBB’un Türkiye-Fransa ilişkilerine büyük önem verdiğine işaret eden Yavuz, iş dünyası olarak ikili ilişkileri geliştirmek istediklerini belirtti. Yavuz, karşılıklı yatırımlar, müteahhitlik işleri, üçüncü ülkelerde işbirliği ile enerji ve AB Yeşil Mutabakat konularının ülkeler arasındaki ortak ilgi alanları olduğunu dile getirerek, tarım alanında da ciddi potansiyel olduğunu aktardı.

“Gümrük Birliği kapsamına tarım da dahil edilecek”

Türkiye’nin yaklaşık 190 ülkeye 30 milyar euro civarında tarımsal ürün ihraç ettiğini vurgulayan Yavuz, “Fransa’nın AB içindeki tarım gücünü hepimiz biliyoruz. Dolayısıyla Türkiye-Fransa ilişkilerinde tarım sektörünün ciddi bir potansiyele sahip olduğunu biliyoruz. Gümrük Birliği kapsamına tarım da dahil edilecek. Bu konuda sizin de desteğiniz çok önemli. Çünkü Türkiye-AB ilişkileri konusunda da Fransa her zaman belirleyici oldu.” değerlendirmesinde bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Çok Okunanlar

Benzer Haberler
KAÇIRMA

Aylin Öney Tan Evrensel kültür çay

Dünya Çay Günü geliyor. Çay bizim için çok önemli,...

19 Mayıs

Tomurcuk çayın fiyatı belli oldu

ÇAYKUR, beyaz çay üretiminin hammaddesi olan tomurcuk çayın kilogram...

Ticaret Bakanı Bolat duyurdu: 3 defa yakalanan firmalara kapatma cezası geliyor

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, "Fahiş fiyat uygulayan işletmeleri tespit...