Erzurum’da tarımsal desteğe 110 milyon liralık yatırım

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, tarımsal destek kapsamında araç ve ekipmandan oluşan yaklaşık 110 milyon liralık yatırım yaptı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, açılışta yaptığı konuşmada, filolarına yeni araç kattıklarını ve hizmetlerinin devam edeceğini söyledi.

Miting Etkinlik ve Toplanma Alanı’nda düzenlenen, ‘3’üncü Etap Tarım Makinaları Parkı ve Katı Atık Transfer Araçları Açılış Töreni’nde, tarım alanında kullanılmak üzere aralarında traktör, tır, kamyon, dijital toprak analiz cihazı, Zirai İnsansız Hava Aracı (ZİHA) ve makinelerin bulunduğu yaklaşık 110 milyon liralık yeni araç ve ekipman tanıtıldı.

Filomuzu 77 araca çıkarttık

Araç ve gereç olmadan hizmetlerin yapılmasının mümkün olmadığını belirten Sekmen, “3. Etap Tarım Makinaları Parkı’mıza 32 yeni araç daha dahil ederek filomuzu 77 araca çıkardık. Bunun için araç ve gereç alarak hizmetlerimizi, şehrimizin merkezi, ilçeler ve taşrada yoğunlaştırmaya gayret ediyoruz. Biz de katkı koyarak burada vatandaşımızın zirai faaliyetlerinde daha yardımcı olmak, onların işlerini kolaylaştırmak üzere çiftçimize katkı sunuyoruz. Her alanda belediyemizin hizmetlerini görmemiz mümkün. Durmak yok, hizmete devam ediyoruz. Yorulmak yok diyoruz, hizmete devam ediyoruz.” diye konuştu.

Yeni Organize Sanayi Bölgesi’nin büyütülmesi için çalışmalar yürüttüklerini anlatan Sekmen, kentin bir sanayi şehri haline geleceğini ve burada kurulacak fabrikalarla istihdam oluşturacaklarını kaydetti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Çok Okunanlar

Benzer Haberler
KAÇIRMA

Prof. Dr. Aykut Gül: Planlı üretime herkes katkı koymalı

Aşırı kutuplaşmanın olduğu dönemler­de sağlıklı tartışmalar yapmak, ortak akılla...

“Personel eksikliği üretimi durma noktasına getirebilir’’

Gündemimizde zam değil, personel var Mehmet Hanifi GÜLEL Ekmek fiyatının zamlandığı...

İnek sütü üretiminde rekor

Türkiye’de ticari işletmelerin topladığı aylık inek süt miktarı, mayısta...

Kayseri Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Akay, Toprağın Sesi Programının konuğuydu

https://youtu.be/ntsdt7c66cE?feature=shared Her hafta cuma günü 19.30’da Lider Haber TV ekranlarında...