Deprem, Yıkım, Tarım

6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremler Hatay, Adıyaman, Kahramanmaraş, Gaziantep, Malatya, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Kilis ve Elazığ illerinde büyük bir yıkıma yol açtı.

On binlerce yurttaşımızın hayatını kaybettiği ve yaralandığı deprem felaketi adeta tüm Türkiye’yi ve dünyayı sarstı. Yaraları sarmak ve acıları hafifletmek için seferber olan herkese teşekkür ederiz. Depremden etkilenen herkese acil şifalar, hayatını kaybedenlere rahmet ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

Tüm tarım paydaşları olarak bölgedeki tarımsal üretimin sürdürülebilirliği için elimizden geleni yapacak, yaralarımızı birlikte saracağız.

Türkiye tarım alanlarının alanın yüzde 16,2’si deprem bölgesinde bulunuyor. Depremin etkilendiği 10 ilde toplamda 35,8 milyon dekar tarım alanı bulunurken, yüz binlerce üretici depremin yıkıcı etkisini derinden yaşıyor. Depremzede tarım paydaşlarını dinleyen tarlasera, onların yaşadıklarını, yıkımın tarıma etkisini ve tarım paydaşlarının bu süreçteki beklentilerini aktarıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Çok Okunanlar

Benzer Haberler
KAÇIRMA

23 Mart Dünya Meteoroloji Günü

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar,...

Yumurta üreticilerinden ‘yüksek fiyat’ açıklaması

Yumurta Üreticiler Merkez Birliği (YUM-BİR) Başkanı İbrahim Afyon, “Yükselen...

İrfan Yalın: “Dünya su günü” kutlu olsun; suyun tarihi

Büyük şehirlerimizi bekleyen kuraklığa karşı maliyeti her geçen gün...

İdil Çimrin: Ramazan’ın ilk günü Tokat’tayız

İdilika'nın Mutfağı'nda Ramazan'ın ilk günü, Anadolu'nun beşiği Tokat sofrasına...