Damacana suya neden zam geliyor? Mahfi Eğilmez açıkladı

Sosyal medyada bağımsız denetçilik yapan Yusuf Ayırkan’ın “Damacana suya neden zam geliyor” sorusu üzerine başlayan fırsatçılık tartışmasına Mahfi Eğilmez enflasyon üzerinden cevap verdi.

Eski Hazine Müsteşarı Dr. Mahfi Eğilmez ekonomiye ilişkin saptamaları ile milyonların ekonomisine gerekse dünya ekonomisine ilişkin önemli saptamalarda bulunuyor.

Son olarak sosyal medyada bir kullanıcının damacana suya yapılan zamları sorgulaması ve bu konuda Mahfi Eğilmez’den yanıt beklemesi üzerine Eğilmez enflasyon baskısına işaret etti.

Bağımsız denetçilik yapan Yusuf Ayırkan adlı bir sosyal medya kullanıcısı X’te Mehfi Eğilmez’e “Damacana suya zam gelmiş, iyi de güzel kardeşim döviz stabil, enerji fiyatları artmadı, asgari ücret henüz zam yapılmadı, bu neyin zammı ? Ne olduda zam yaptınız. Serbest piyasa böyle bir şey değil bunu kabullenmemeliyiz, Haksız mıyım değerli hocam?” diye sordu.

Mahfi Eğilmez ise Ayırkan’a “Yüzde 100 haklısınız ama üretici ve satıcılar gerçek enflasyonun açıklandığı gibi olmadığını ve dolayısıyla kurun bu bastırılmış haliyle devam edemeyeceğini görüyor ve kuru 40-45 TL olarak alıp fiyatlarını ona göre ayarlıyorlar. Gerçekleri sakladığımız sürece olacak olan budur” yanıtını verdi.

Eğilmez sosyal medyada tartışmaya dönem konuya ilişkin daha kapsamlı bir mesaj yayınladı. X hesabından yaptığı paylaşımda Eğilmez, “X’deki izleyicilerimle aramızda bir tartışma çıktı. Bir okur damacana suya gelen büyük fiyat artışından şikâyetçi olup bunu satıcıların aç gözlülüğüne bağlayınca ben de yanıt olarak ortada aç gözlülükten farklı bir durum olduğunu yazdım. Böylece de Pandora’nın kutusu açılmış oldu” derken şöyle devam etti:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Çok Okunanlar

Benzer Haberler
KAÇIRMA

Gazi Kutlu: Ayçiçeğinde çiftçiyi ağlatan gerçekler: Fiyatlar düşüyor

TÜİK verilerine göre üreticide son 27 aydır artan ayçiçeği...

Zincir marketlerde yeni uygulama! Vatandaş kasaya gitmeden öğrenebilecek

Gıda işletmelerinde yeni dönem başladı. Zincir marketlerde karekod uygulamasına...

Seramik şirketinin genişleme ve yeni maden için istediği alan orman, mera ve tarım arazilerinden oluşuyor

Muğla ve Aydın’da orman nüfusu tehdit altında. Yıllar önce...

Adapazarı’na rakip Bayburt’tan çıktı: Ata tohumundan ekildi organik! Sonbaharda hasat edilecek….

Bayburt’ta ata tohumlarıyla sebze, meyve yetiştiren 74 yaşındaki çiftçi...