CHP Milletvekili Gaytancıoğlu: Çiftçiler ilaçlama saatlerine dikkat etmeli

 

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, çiftçilerin kanola bitkisinin ilaçlama saatlerine dikkat etmesi gerektiğini, yanlış ilaçlamanın arı ölümlerine neden olabileceğini belirterek, “Günümüzde arı dostu ilaçlar da var. Bunlar biraz pahalı ama bunların kullanımı için de destekleme yapmak lazım çünkü yağ açığımız var. Çiftçinin de para kazanması lazım. Bu nedenle bu dönemde ilaçlamaya dikkat edelim. Mümkün oldukça gece ilaçlaması yapalım” dedi.

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, çiftçilerin kanola bitkisinin ilaçlama saatlerine dikkat etmesi gerektiğini, yanlış ilaçlamanın arı ölümlerine neden olabileceğini belirterek, “Günümüzde arı dostu ilaçlar da var. Bunlar biraz pahalı ama bunların kullanımı için de destekleme yapmak lazım çünkü yağ açığımız var. Çiftçinin de para kazanması lazım. Bu nedenle bu dönemde ilaçlamaya dikkat edelim. Mümkün oldukça gece ilaçlaması yapalım” dedi.

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, bugün Edirne’de çiçek açmış kanola tarlasında yaptığı açıklamada çiftçileri arı ölümlerine karşı uyardı. Gaytancıoğlu, şunları söyledi:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Çok Okunanlar

Benzer Haberler
KAÇIRMA

Türk-İş açıkladı… Yoksulluk sınırı 50 bin lirayı aştı! Bekâr bir çalışanın aylık ‘yaşama maliyeti’ yeni asgari ücretin üstünde

TÜRK-İŞ'in şubat ayına ilişkin açlık ve yoksulluk sınırı araştırmasına...

Hakan Yüksel: Tarımda yüksek teknoloji ve makineleşme!

Tarım sektörü, gıda güvenliği, kırsal kalkınma ve çevre gibi...

İdil Çimrin: Çay saatine lezzet katın

İdilika'nın Mutfağı'nda bugün nefis çay saati lezzetleri var... Bugünlük...

Ziraat Bankası’nda usulsüzlük zinciri: Ziraat yöneticisinden kendi şirketine kredi

Ziraat Katılım Bankası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Fikrettin Aksu’nun,...