Bursalı zeytin ve zeytinyağı üreticisi Avrupa’ya açılıyor

Bursa Ticaret Borsası, zeytin ve zeytinyağı sektöründeki şehirdeki firmaların yurtdışına açılmalarını desteklemek amacıyla “Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ” kapsamında hazırladığı Ur-Ge projesi için başvuru toplamaya başladı.

Bursa Ticaret Borsası, şehrin önemli tarımsal ürünlerinden olan zeytin ve zeytinyağı konusunda ilgili firmalara yönelik UrGe projesi başvurularının başladığını duyurdu.

Bursa‘da zeytin ve zeytinyağı sektörünün uluslararası rekabetçiliğinin geliştirilmesi amacıyla, Ticaret Bakanlığı tarafından yayımlananUluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ” firmaların sektörel olarak yurtdışına açılmaları amacıyla planlandı.

Bursa Ticaret Borsası tarafından yapılan açıklamaya göre, gelişmekte olan firmaların ihracatlarının sürdürülebilir bir şekilde artırılmasını sağlamak amacıyla, firmalarımızın ihtiyaca yönelik eğitim ve danışmanlık faaliyetlerine, yurtdışı pazarlama faaliyetlerine ve alım heyetlerine katılmalarının öngörüldüğü proje kapsamında faaliyetler düzenlenecektir.

36 ay sürecek projenin maliyetlerinin yüzde 75i Ticaret Bakanlığı tarafından, yüzde 25i ise katılımcı tarafından karşılanacak. 15 Şubat’a kadar yeterli sayıda başvuru alınırsa, proje başvurusu Borsa tarafından yapılacak ve 36 ay sürecek projenin maliyetlerinin yüzde 75’i Ticaret Bakanlığı tarafından, yüzde 25’i ise katılımcı tarafından karşılanacaktır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Çok Okunanlar

Benzer Haberler
KAÇIRMA

Prof. Dr. Aykut Gül: Yeni üretim sezonu yeni ümitler

Eylül ayı, tarımsal üretim sezonunun başlangıcı kabul edilir. Eylül...

Rüştü Bozkurt: Tarımda önemli bir başlangıç

✔  “Tarım ve hayvancılık konusunda bir şeyler yapmak için atılan...

Türkiye de var: 32 ülkeye iklim değişikliği davası

Portekizli gençler Türkiye dahil 32 ülke hakkında iklimle ilgili...