Bursalı zeytin ve zeytinyağı üreticisi Avrupa’ya açılıyor

Bursa Ticaret Borsası, zeytin ve zeytinyağı sektöründeki şehirdeki firmaların yurtdışına açılmalarını desteklemek amacıyla “Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ” kapsamında hazırladığı Ur-Ge projesi için başvuru toplamaya başladı.

Bursa Ticaret Borsası, şehrin önemli tarımsal ürünlerinden olan zeytin ve zeytinyağı konusunda ilgili firmalara yönelik UrGe projesi başvurularının başladığını duyurdu.

Bursa‘da zeytin ve zeytinyağı sektörünün uluslararası rekabetçiliğinin geliştirilmesi amacıyla, Ticaret Bakanlığı tarafından yayımlananUluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ” firmaların sektörel olarak yurtdışına açılmaları amacıyla planlandı.

Bursa Ticaret Borsası tarafından yapılan açıklamaya göre, gelişmekte olan firmaların ihracatlarının sürdürülebilir bir şekilde artırılmasını sağlamak amacıyla, firmalarımızın ihtiyaca yönelik eğitim ve danışmanlık faaliyetlerine, yurtdışı pazarlama faaliyetlerine ve alım heyetlerine katılmalarının öngörüldüğü proje kapsamında faaliyetler düzenlenecektir.

36 ay sürecek projenin maliyetlerinin yüzde 75i Ticaret Bakanlığı tarafından, yüzde 25i ise katılımcı tarafından karşılanacak. 15 Şubat’a kadar yeterli sayıda başvuru alınırsa, proje başvurusu Borsa tarafından yapılacak ve 36 ay sürecek projenin maliyetlerinin yüzde 75’i Ticaret Bakanlığı tarafından, yüzde 25’i ise katılımcı tarafından karşılanacaktır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Çok Okunanlar

Benzer Haberler
KAÇIRMA

Türk lezzetlerini ABD’de tanıtan Turkish Tastes’e Amerikalı şeflerden büyük ödül

ABD’li şefler Türk lezzetlerine akın etti Türk gıda ürünlerinin ABD...

İrfan Donat: Meyve-sebze yandı fiyatlar alev aldı

Hazirandan bu yana devam eden rekor sıcaklık yüzünden ürünler...

EİB ve İTG Türk tarımının gelişimi için ortak lobi yapacak

Türkiye’de yıllık 7,5 milyar dolarlık tarım ürünleri ihracatıyla Türkiye...

2024 yılı fındık rekoltesi açıklandı: Fiyat ne olacak?

Ulusal Fındık Konseyi Başkanı Hamza Bölük, 2024 fındık rekoltesini...