Bir marketten daha fiyat sabitleme kararı

Zincir marketlerden Şok’un ardından Migros da bazı temel ürünlerde fiyatları sabitlediğini duyurdu. Migros markalı farklı 419 üründe fiyat sabitlemesine gitti. Hazine ve Maliye Bakanı Dr. Nureddin Nebati dün Habertürk ve Bloomberg HT ortak yayınında ulusal ve yerel marketlere bir kez daha fiyatların sabitlenmesi çağrısında bulunmuştu. Ticaret Bakanı Mehmet Muş da, 26 Aralık’ta Migros CEO’su Özgür Tort, Şok CEO’su Uğur Demirel, BİM CEO’su Galip Aykaç ve A101 CEO’su Cem Maltaş ile bir toplantı gerçekleştirmiş, zam uyarısında bulunmuştu.

Zincir marketlerden bir fiyat sabitleme kararı daha geldi. Şok’un ‘un yeni yılda ocak ayının sonuna kadar bin üründe fiyatları sabit tutacağını açıklamasının ardından Migros da 419 temel ihtiyaç ürününde sabit fiyat uygulaması başlattı. Ürünler arasında yağ, çay, şeker, bakliyat, deterjan, çocuk bezi gibi en temel ihtiyaç ürünleri bulunuyor.

Şirket, ayrıca 23 farklı ürün ailesindeki tüm ürünleri kapsayacak şekilde 20 bine yakın üründe özel olarak yüzde 25’den yüzde 50’ye varan indirimler sunduğunu da bildirdi.

ŞOK MARKETLER DE BENZER ADIM ATMIŞTI

Önceki günlerde benzer bir adımı ŞOK Marketler de atmıştı. Buna göre, ŞOK Marketler Ocak ayı boyunca 1000 üründe fiyatları sabitleme kararı almıştı.

Söz konusu 1000 ürün, pirinçten makarnaya, bakliyattan una, çay-kahveden şekere, sıvı yağdan margarine, patatesten soğana bir evin temel ihtiyaçları arasından belirlenmişti.

BAKAN NEBATİ ÇAĞRIDA BULUNDU

Yılın ilk röportajını Habertürk ve Bloomberg HT ortak yayınında veren Hazine ve Maliye Bakanı Dr. Nureddin Nebati de, marketlere çağrıda bulunmuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Çok Okunanlar

Benzer Haberler
KAÇIRMA

Müge Akgün: Kıbrıs’ta şeflerin düeti

Kıbrıs’a yıllardır giderim, Akdeniz’in bu her anlamda kendine has...

406 Milyon TL’lik tarımdal destek ödemesi bu gün hesaplara yatırılacak

Bitkisel Ürün Sigortası Desteği için 296 milyon 471...

OECD ekim raporu: Türkiye gıda enflasyonunda ilk sırada

OECD, üyesi olan ülkelerde ekim ayında kaydedilen gıda enflasyonu...

Birçok kent için kuvvetli yağmur ve kar uyarısı

Meteoroloji, güney, güneydoğu ve doğu bölgelerinde bulunan pek çok...