Asla yan yana yetiştirmemeniz gereken beş bitki

Bahar resmen geldi!

Bir bahçe yapmayı düşünüyor veya balkonunuzu yeşillendirmeyi planlıyorsanız başlamanın tam zamanı. Ne dikmek istediğinize dair aklınızda birkaç fikir olabilir. Ancak bunu yaparken bazı bitkilerin uyumlu olmadığını akılda tutmak önemli. Dolayısıyla, ideal koşullarda özenle yetiştirseniz bile bazı bitkiler uyum içinde bir arada var olamayabilir. İşte yan yana yetiştirmemeniz gereken o bitkiler.

1. Kuraklığa dayanıklı bitkiler ve nemi seven bitkiler

Bahçenizde çeşitli bitkiler mi yetiştirmek istiyorsunuz? Nemi seven bitkilerin yanına kuraklığa dayanıklı bitkiler dikmeyi düşünüyorsanız bunu tekrar düşünmek isteyebilirsiniz. Kuraklığa dayanıklı bitkileriniz kök çürümesine neden olabilir. Bu nedenle bu iki bitki türünü birbirinden mümkün olduğunca uzağa yerleştirmeye çalışın.

2. Hemen her şeyle gardenyalar

Ayrıca başka herhangi bir şeyin yanına gardenya dikmekten kaçınmak en iyisidir. Çünkü bu çiçekler muhteşem olmalarına rağmen kronik hastalıklarla tanınırlar. Biri hastalanırsa hepsi hastalanır ve ölür. Gardenyaları kendi başlarına dikmelisiniz.

3. Diğer sebzelerle sarımsak

Sarımsak yemeklerin lezzetini yükseltebilirken, bahçenizdeki diğer bitkiler için aynı şeyi nadiren yapar. Sarımsak toprakta kükürt biriktirir ve bu da maydanoz gibi diğer yeşil yapraklı sebzelerin yanı sıra baklagillerinizin, fasulyenizin ve bezelyenizin büyümesini engeller. Sarımsağın tek başına veya diğer kükürte dayanıklı bitkilerle birlikte bir alana ekilmesi en iyisidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Çok Okunanlar

Benzer Haberler
KAÇIRMA

Aylin Öney Tan Evrensel kültür çay

Dünya Çay Günü geliyor. Çay bizim için çok önemli,...

19 Mayıs

Tomurcuk çayın fiyatı belli oldu

ÇAYKUR, beyaz çay üretiminin hammaddesi olan tomurcuk çayın kilogram...

Ticaret Bakanı Bolat duyurdu: 3 defa yakalanan firmalara kapatma cezası geliyor

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, "Fahiş fiyat uygulayan işletmeleri tespit...