Akşener: Fındığa 4 doların aşağısında bir fiyat verilmeyecek

Partisinin Giresun mitinginde konuşan İYİ Parti lideri Akşener, “Fındığa 4 doların aşağısında asla bir fiyat verilmeyecek, Ferrero’nun elinde oyuncak olmaktan fındık çıkarılacak.” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Giresun Atatürk Meydanı’nda düzenlenen mitingde, iktidar olmaları halinde açacakları 11 bin köy okuluna 100 bin öğretmen atayacaklarını, sonrasında ise 150 bin öğretmen daha tayin edeceklerini söyledi.

Ziraat mühendisi ve veterinerleri köylere tayin edeceklerini belirten Akşener, “Teknikerleri tayin edeceğiz, tarımı canlandıracağız. 100 yıllık fındık bahçelerinin verimi düştü onların gençleştirilmesi için çiftçimizle el ele yapılan çalışmalarda onları biz üstleneceğiz ve sizin fındık bahçelerinizi gençleştireceğiz.” diye konuştu.

Akşener, fındık fiyatına da değinerek, “Fındığa 4 doların aşağısında asla bir fiyat verilmeyecek, Ferrero’nun elinde oyuncak olmaktan fındık çıkarılacak.” ifadelerini kullandı.

Seçimin, parlamenter sistemin konuşulacağı son seçim olduğunun altını çizen Akşener, şu değerlendirmede bulundu:

“Bu seçimi kazandığımızda parlamenter sisteme geçeceğiz, yargı serbest kalacak, bağımsız olacak. Hukukun üstünlüğü, ifade… Nefes alacak şu gençler, umutları yeniden yeşerecek ve sonuç itibariyle israf son bulacak. Hakkaniyetsizlik ortadan kalkacak, harama el uzatmak ortadan kalkacak, hırsızlık, arsızlık, çalma, çaldırma işlemi bitecek. Bunun tersi olduğunda bir daha asla ve kata Başkanlık sistemi üzerinden onun dışında bir şey konuşulamayacak bir seçime gidecek.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Çok Okunanlar

Benzer Haberler
KAÇIRMA

Mazot ve Gübre Destek Ödemesi Bugün Çiftçilerimizin Hesabına Yatacak

Değerli Üreticiler 2023 yılına ait mazot ve gübre destekleri bugün...

Üretici-market arası fiyat farkı yüzde 634,4 gördü: Şampiyon açık ara limon

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar,...

Kırmızı ete zam üstüne zam!

Bazı kasaplarda bütün tavuğun 150 liradan satılmaya başladığı belirtildi. Son...

İsmail Uğural: Tarım ve gıdanın merkezi Manisa

Yaş ve kuru üzümde bir dünya şampiyonu Manisa, ülkemiz...